Futbolo sezonas baigtas pergale

„Atmosferos“ futbolininkų (raudona apranga) gynyba be didesnio vargo nubraukė jurbarkiečių viltis pelnyti bent garbės įvartį.

Pergale Lietuvos antrosios lygos Vakarų zonoje sezoną baigė atgimusi „FK Atmosfera“, kuri tarp dešimties komandų liko šešta.


Pabaigoje – pergalė 

Paskutinėse zonos rungtynėse mažeikiškiai namuose susitiko su pirmenybių autsaideriu Jurbarko „Vulkanu“ ir be didesnio vargo iškovojo pergalę rezultatu 4:0. 
Pirmajame kėlinyje po įvartį pelnė Gytis Laniauskas ir Mantas Kuropatkinas, antrajame kėlinyje pasižymėjo Edvardas Kalinovas ir Dominykas Andriekus.
Mažeikių „FK Atmosfera“ per aštuoniolika rungtynių pasiekė septynias pergales, trejas rungtynes sužaidė lygiosiomis ir aštuonerias pralaimėjo.
Mažeikiškiai pelnė 26 įvarčius, praleido vienu mažiau.
„Šioje lygoje meistriškumu išsiskyrė tik Šiaulių „Juventa99“, kurioje žaidė dar neseniai A lygoje rungtyniavę futbolininkai. Visos kitos komandos buvo beveik vienodo pajėgumo, nuspėti rezultatus čempionate buvo labai sunku, o antrajame rate iš viso netrūko įvairių netikėtumų. Komanda pelnė aštuonias pergales (viena atimta, pašalinus iš turnyro Joniškio komandą), vaikinams šis turnyras buvo gera tobulėjimo mokykla“, – po paskutinių rungtynių kalbėjo komandos treneris Nerijus Gudaitis.


Problemų netrūko 

Pasak komandos trenerio, Gintaras Repšas tapo stabiliu, patikimu vartininku, gynyboje be didesnių duobių sužaidė Karolis Gricius ir broliai Eimantas ir Kornelijus Kairiai. 
„Man patiko Dominyko Andriekaus žaidimo organizavimas, krašte agresyvus buvo Gediminas Strikys, tačiau jam trūko stabilumo. Įvarčius mušė Gytis Laniauskas, Edvardas Kalinovas, Deividas Zaleskis ir pats jauniausias žaidėjas penkiolikmetis Tomas Bružas. Jaunimui tobulėti padėjo veteranai Antanas Bulošas ir pirmą ratą rungtyniavęs Gintaras Juodeikis, patikimai rungtyniavo Renatas Žebrauskas“, – pasakojo N. Gudaitis.
Treneris pripažįsta, kad turnyro pradžioje, kai klubas įveikė licencijavimo barjerą, buvo net mintis atsisakyti rungtyniauti arba žaisti svetur.
„Likus savaitei iki starto sužinome, kad būsime priversti mokėti už stadioną. Gal kitiems tai norma, tačiau man tai atrodė absurdas. Komandoje vien jauni mažeikiškiai, pusė jų – Sporto mokyklos auklėtiniai. Ir taip sunkiai kaupėme lėšas, o čia dar tokia dovanėlė. Galvojome viską mesti ir atsisakyti žaisti, po to net buvo sutarta su Naujosios Akmenės valdžia dėl stadiono ir patalpų, mums būtų reikėję tik atvykti į N. Akmenę, taip būtų buvę pigiau“, – neslėpė problemų treneris.


Sukurta piramidė 

Po sezono treneris pažymėjo ir teigiamas puses – naują aprangą ekipai padovanojo UAB „Impeka“, sukurta sportininkų ugdymo piramidė nuo vaikų darželio iki vyriausiųjų klasių, kartu su Sporto mokyklos auklėtiniais futbolu užsiimama vienuolikoje grupių, tad žaidėjų komandai tikrai nepritrūks. 
„Buvome viena jauniausių komandų lygoje, manau, kitais metais būsime dar jaunesnė, kadangi sieksime per artimiausius metus užauginti bent vieną žaidėją Lietuvos jaunučių ar jaunimo rinktinėms, tad vietos atsiras ir klubo keturiolikmečiams ar trylikamečiams futbolininkams“, – sakė treneris.
Anot jo, mūsų rajone futbolas jeigu krinta, tai krinta iki pat nulinio ciklo, po to po truputį krapštomasi į viršų.
„Apie aukštesnį lygį kaip pirmoji futbolo lyga neverta net kalbėti, kadangi nepereitume licencijavimo proceso. Kada bus galutinai įrengtos rūbinės, dušai, tualetai, tada bus galima kalbėti ir apie rimtesnes perspektyvas. Dabar dėkoju visiems, kas palaikė, užtarė ir linkėjo sėkmės“, – sakė N. Gudaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*