Futbolo treniruotės vaikams Vilniuje – kokia metodika yra geriausia?


Daug kam, besidomintiems vaikų futbolu, gali kilti klausimas – kaip efektyviausia treniruoti vaikus? Čia iš karto atsiremiame į dilemą – kaip vertinti efektyvumą? Ar tai yra komandos pergalės, ar išugdyti talentai? Gana paprastai skambantis klausimas iš tikrųjų apima be galo platų temų spektrą ir sukuria peno apmąstymams. Visgi mes teigiame, kad futbolo treniruotės vaikams turėtų pirmiausia ugdyti jų talentą, o komandos pergalės turėtų judėti į antrą planą, štai kodėl.

Į individualų meistriškumą orientuotos futbolo treniruotės vaikams Vilniuje neleis jaustis atstumtiems

Gausu „suolelio šildytojų“ net tarp vaikų
Jeigu domitės profesionaliu sportu, turbūt žinote šį terminą. Jis skirtas apibūdinti tuos žaidėjus, kurie žaidybinio laiko gauna labai mažai, o didžiąją rungtynių dalį sėdi ant suolelio. Tačiau tai dažnai būna itin jauni, naujai į komandą atėję arba paskutinius karjeros metus žaidžiantys futbolininkai. Visgi jie už tokią rolę irgi gauna piniginį atlygį. Vaikas jokio materialaus atlygio negauna, todėl žaidybinis laikas jam yra svarbus.
Tikrai yra daug vaikų, kurie futbole, krepšinyje ar kitose sporto šakose gauna mažai žaidybinio laiko. Jiems kyla sportinis pyktis, jie nori šanso, bet treneriai jais nepasitiki. Noras laimėti užgožia tai, kas darbe yra svarbiausia – ugdymą. Pergalė irgi yra svarbi, tačiau ar didesnė pergalė yra jaunių diviziono taurė ar akademijoje išugdytas Edenas Hazardas?… Juk pastarasis, turbūt, suolo tai nešildė…

Visi gauna vienodą šansą
„Suolelio šildytojai“ atsiranda tada, kai tikslas yra laimėti bet kokia kaina. Jeigu svarbiausia yra tai, kokio lygio žaidėjai bus po vienerių, dvejų ar penkerių metų – žaidžia visi. Tada ir komandoje atsiranda lygiavertė partnerystė bei atsakomybė prieš kitus. Jeigu suolelio šildytojas išbėga į aikštę, jis gali jausti didžiulį spaudimą nesugadinti kažko ir būtent tas jaudulys pakiša koją. Jeigu jaunas žaidėjas žino, kad gali klysti ir turi erdvės mokytis, jis tą ir darys. Klys ir mokysis. Na, o po daugybės pamokų jis tikrai taps geresniu futbolininku. Elementaru.

Tokia futbolo treniruotė labiau patiks vaikams

Futbolo stovykla be futbolo
Kada noras laimėti ima viršų, renkamasi iš vaikų daryti pusiau profesionalaus lygio komandą, kuri turi varžytis su vyresniais, stipresniais ir labiau patyrusiais žaidėjais. Tai be galo ugdo žaidėjų lygį, bet metodai, kuriais įprastai treneriai ruošia žaidėjus sunkioms varžyboms (per „laimėti svarbiau nei tobulėti“ prizmę) – neadekvatūs.
Pasitaiko tokių situacijų, kada vaikai vyksta į vasaros futbolo mokyklos stovyklą, kur futbolo treniruotės sudaro labai mažą dalį užsiėmimų. Jie ruošiami fiziškai ir daug bėgioja, atlieka jėgos pratimus, o prie kamuolio gali ir neprisiliesti. Daug geriau ir daug labiau Lietuvos futbole trūksta tų žmonių, kurie buvo ugdomi su “Always with a ball” filosofija.

Siekis pergalės, bet kokia kaina, ugdo nesveiką konkurenciją
Ar pamenate 2000-ųjų pradžios Madrido Real „El Galactico“? Tuometinė Madrido komanda surinko visus geriausius planetos futbolininkus. Iškelti tikslai skambėjo maždaug taip – pergalė arba fiasko. Kurį laiką jie šlavė visus titulus, tačiau vėliau sekė duobė, dideji ego nepasidalino vieta – visi susipyko ir klubo rezultatai be galo smuko. Kadangi iš „Los Blancos“ buvo tikimasi laimėti, o to daryti nepavyko, žaidėjai ėmė pyktis, klube nebeliko sveikos atmosferos.
Pažvelkime į priešingą pavyzdį – Dortmundo Borussia 2010-ųjų pradžioje. Tai komanda, kurios atmosfera viduje buvo giriama absoliučiai visų fanų, organizacijos narių bei pačių žaidėjų. Daug investavusi į žaidėjų tobulėjimą, o ne aukščiausių vietų siekimą bet kokia kaina, BVB išugdė R.Lewandowski, M.Gotze, M.Hummels, M.Reus ir kitus. Tai puikus pavyzdys, kad ir į meistriškumo ugdymą bei jaunų žaidėjų tobulinimą orientuota organizacija gali būti itin galinga bei skinti pergales.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video