Karatistai išsidalijo medalių komplektus

„Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salė šeštadienį skambėjo nuo šūksnių: čia vyko penktasis Baltijos šalių karatė čempionatas.
318 sportininkų iš 32 klubų kovojo dėl 27 apdovanojimų komplektų.
URAGANAS SUMAŽINO DALYVIŲ SKAIČIŲ
Pasak renginį organizavusio Lietuvos karatė asociacijos prezidento Vidmanto Butnoriaus, į mūsų miestą susirinko karatistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Rusijos. Dėl uragano į pirmenybes neatvyko kviesti Suomijos, Švedijos bei Lenkijos sportininkai.
Kovos vyko pagal WKF taisykles. Keturiose aikštelėse kata ir kumitė rungtyse varžėsi 10–20 metų merginos ir vaikinai. Iš viso kovoms teisėjavo 35 teisėjai (15 prie stalų).
Pasak V. Butnoriaus, norint išvengti šališkumo buvo skiriami skirtingų tautybių teisėjai. Ir tai pasitvirtino: anot dalyvavusių sportininkų ir trenerių, čempionatas pasižymėjo objektyviu teisėjavimu. Nugalėtojai buvo apdovanoti specialiai šiam turnyrui Latvijoje pagamintais medaliais bei taurėmis.
Sportininkus pasveikino rajono meras Vilhelmas Džiugelis, o Vidmantui Butnoriui asmeninio jubiliejaus proga buvo įteiktas išgraviruotas samurajaus kardas.

IŠKOVOTI DU MEDALIAI
„Renginys pavyko, tačiau sportiniais mažeikiškių rezultatais likau nepatenkintas “, – sakė V. Butnorius. Mažeikiams atstovavo trijų karatė klubų „Vytis“, „Žemaitis“ ir „Danas“ sportininkai bei Vladimiro Kavecko auklėtiniai.
Vienintelį čempiono titulą mūsų miestui iškovojo kumitė varžybose startavęs Tadas Musenko: 10–11 metų grupėje iki 30 kg svorio kategorijoje jis įveikė visus varžovus. Trečiąją vietą 14–15 metų grupėje svorio kategorijoje iki 50 kg pelnė Ovidijus Švažas.
Penktąsias vietas savo svorio ir amžiaus kategorijose iškovojo Tadas Virkutis, Aurimas Vaitkus, Gvidas Kenstavičius, Raimondas Pušinskas, o Lukas Šalaševičius ir Arijus Nagrockis pasidalijo penkta–šešta vietomis.
Anot V. Butnoriaus, nors šios vietos ir ne prizinės, tačiau vertingos: Artūro Geriko ir Rolando Volkovo auklėtiniams teko dėl jų rimtai kovoti, nes daugelyje svorio kategorijų varžėsi po 25 – 27 karatistus.

VARŽYSIS PATYS JAUNIAUSIEJI
Tokius rezultatus, anot V. Butnoriaus, lėmė ir dar keletas veiksnių. Turnyras vyko iškart po atostogų, sportininkai nespėjo įgyti reikiamos sportinės formos. Be to, atvažiavo daug pajėgių atletų: šis turnyras buvo vienas iš paskutiniųjų prieš Europos pirmenybes Graikijoje.
Daugelis karatistų atvažiavo pasitikrinti savo jėgas prieš šį atsakingą renginį, jų sportinė forma buvo ideali.
„Mums su tokiais rezultatais nėra ko važiuoti į Graikiją“, – reziumavo prezidentas.
Pasak jo, greitai Mažeikiuose vyks Žemaitijos krašto čempionatas, kuriame varžysis kovotojai iki dešimties metų amžiaus. „Šiose antrą kartą vyksiančiose pirmenybėse pamatysime, koks auga artimiausias rezervas, kuria linkme mums reikia dirbti“, – sakė V. Butnorius.
Sportininkai už suteiktą paramą dėkoja generaliniam turnyro rėmėjui – Mažeikių rajono savivaldybei ir UAB „Jubana“.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video