Klubų tikslai – skirtingi

„VIP“ kovos aikštelėje, kur aštrių epizodų netrūko, sutraukdavo didelius būrius sirgalių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tarp dvidešimt aštuonių mūsų rajone veikiančių sporto klubų salės futbolą propaguoja klubai „VIP“ ir „Impulsas“. Tačiau jų vadovai teigia, kad sau kelia klubai skirtingus tikslus.

Užpildė vakuumą

„VIP“ savo veiklą pradėjo prieš dvejus metus. Jis buvo įkurtas tam, kad mažeikiškiai savo mieste turėtų salės futbolo čempionato aukščiausioje lygoje rungtyniaujančią ekipą.
„Ne vieną sezoną mūsų mieste buvo „Naftos“ salės futbolo komanda, kuri net yra buvusi Lietuvos čempionė, tačiau jai iširus liko vakuumas. Žinodami ir matydami, kaip mažeikiškiai sirgaliai renkasi stebėti šią įdomią, dinamišką futbolo atšaką, pakalbėjome su praeityje garsiu futbolininku Edvinu Blažiu, jis pritarė šiai idėjai ir subūrėme komandą, kuri jau dvejus metus rungtyniavo aukščiausioje lygoje“, – apie pradžią kalbėjo komandos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Per dvejus metus „VIP“ futbolininkams užkopti ant prizininkų pakylos nepavyko – pirmąjį sezoną užimta penktoji, antrąjį – šeštoji vietos. Tačiau, pasak komandos vadovo, tikslas buvo pasiektas – beveik visose rungtynėse Mažeikiuose Sporto komplekso salėje žiūrovų buvo itin gausu, emocijos liejosi per kraštus, kiekvienai komandai čia buvo „karšta“.

Įžeidė komisijos sprendimas

Rungtyniauti šalies pirmenybėse, anot A. Pupliausko, yra numatyta ir toliau: bus kalbama su rėmėjais, stengiamasi su jais sutarti, kad pavyktų surinkti pajėgių futbolininkų.
Vien salės futbolu šis klubas neapsiribojo – pernai rungtyniavo ir Lietuvos paplūdimio futbolo pirmenybėse, čia iškovojo šalies vicečempionų vardus.
„Tais metais čempionato lemiama kova tarp Kauno ir Vilniaus komandų baigėsi incidentu, kurį ištyrusi komisija nusprendė pergalę rezultatu 5:0 skirti vilniečiams, kas jiems leido dėl geresnio įvarčių santykio tapti nugalėtojais. Mes laikėme, kad tai yra neteisingas sprendimas ir, nors šiemet mus kvietė dalyvauti paplūdimio futbolo pirmenybėse, dėl nesąžiningumo nestartavome“, – sakė komandos vadovas.

Subūrė noras bendrauti

„Yra jaunų futbolininkų, yra tokių, kurie jau peržengė 35-erių metų ribą, o nori dar palakstyti, pabendrauti, nors patys suprantame, kad vienuolika prieš vienuolika du kėlinius po keturiasdešimt penkias minutes jau nesužaisime. Todėl ir nusprendėme „jauni veteranai“ susiburti į klubą ir taip praleisti laisvalaikį“, – taip „Impulso“ klubo gimimą apibūdino jo vadovas Algirdas Mika.
Pati idėja kilo dar 2005 metais, tada ir buvo įkurtas klubas, o jis, pasak A. Mikos, gimė po vieno turnyro – mažeikiškiai veteranai nuvažiavo į Ventspilį, sužaidė turnyre aštuoni prieš aštuonis per pusę aikštės, po to atvyko į svečius latviai, taip po truputį ir tvirtėjo veikla.
Po šių turnyrų „Impulsas“ išreiškė norą rungtyniauti Lietuvos veteranų futbolo čempionate, kur pirmus dvejus metus sekėsi itin puikiai – mažeikiškiai du kartus iš eilės tapo šalies veteranų čempionais. Trečiasis startas buvo nieko gero nežadantis, o praėjusį sezoną „Impulso“ futbolininkai pateko į finalinį ketvertuką.
„Veiklos netrūksta – kiekvieną trečiadienį klubo nariai, kurių yra apie dvidešimt, susirenka į stadioną, kur vyksta karštos futbolo kovos, jeigu oras pablogės, pereisime į salę – vien palakstyti, pabendrauti su senais draugais yra malonu. Šeštadienį vykstame į Kretingą, kur žaisime tarptautiniame veteranų turnyre, kur per pusė aikštės varžysimės su latviais ir rusais“, – sakė klubo vadovas.

One Reply to “Klubų tikslai – skirtingi”

  1. Jonas parašė:

    Futbolo atgimimas Mažeikiuose. Panašu į Duokim garo penktadienio subatvakarį. Saulėlydis…pažiūrėjus į Atmosferos pasiekimus. Čia mūsų reprezidentinė komanda. Senais laikais Montuotuojas B lygoje būdavo pirmaujantis,o dabar…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*