Lenktynininkų startai pažymėti medaliais

Vitalijaus ir Vytenio Plastininų ekipažui abiejuose etapuose pavyko iškovoti pirmąsias vietas. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Du Mažeikių automobilių sporto klubo ekipažai,  rungtyniaujantys ralio sprinto čempionate, iš antrojo etapo grįžo pelnę prizines vietas.

Kovojo su 70 pretendentų

Kelmės apylinkėse vykęs antrasis Lietuvos automobilių sporto ralio sprinto čempionato etapas „Žemaitija 2014“ sutraukė apie septyniasdešimt ekipažų iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rusijos bei Baltarusijos. Tarp šių lenktynininkų varžėsi ir du Mažeikių ASK ekipažai – automobiliu „Renault Clio Sport“ SG-2 klasėje važiavo Modestas Juodpusis su Egle Eidimtaite, o  SG-3 klasėje varžėsi automobiliu „Mitsubishi Lancer Evo“ važiavę Vitalijus ir Vytenis Plastininai.
„Pirmąją dieną vyko bandomasis greičio ruožo išbandymas bei susipažinimas su lenktynių trasa, kurios visas ilgis apie šeši šimtai kilometrų žvyrkeliais. Jau per bandymus pamatėme, kad greičio ruožai greiti, techniški, visas ekipažų judėjimas buvo fiksuojamas GPS įranga, vienintelis varžybų priešas buvo dulkės ir alinantis karštis“, – apie varžybų pradžią kalbėjo Vitalijus Plastininas.
Pačios varžybos mažeikiškių ekipažams susiklostė skirtingai – Modesto Juodpusio ir Eglės Eidimtaitės ekipažas pirmąją varžybų dalį (varžybas sudarė aštuoni ruožai) baigė penktas, paskutiniuose dviejuose greičio ruožuose padidino tempą, tapo nugalėtojais, o galutinėje įskaitoje, nugalėtojams pralaimėję tik 24 sekundėmis, užėmė trečiąją vietą. Tuo tarpu Vitalijaus ir Vytenio Plastininų ekipažas visų varžybų pirmąją dalį didino tempą, kad antrojoje dalyje startuotų pirmi ir turėtų švarią, be dulkių trasą.Varžybas šis ekipažas baigė nugalėtojais, aplenkę artimiausius persekiotojus beveik trimis minutėmis.
Automobilių sportas neaplenks ir mūsų rajono
Komandinėje etapo įskaitoje Mažeikių ASK lenktynininkai užėmė antrąją vietą, praleidę į priekį trasos šeimininkų komandą.
„Pirmajame čempionato etape, kuris vyko gegužę Latvijoje, komandai sekėsi kiek prasčiau – „Renault Clio“ sugedo pavarų dėžė ir ekipažas nebaigė varžybų, o mes ir pirmajame etape tapome nugalėtojais. Nors dar nėra suvesta abiejų etapų bendra įskaita, tačiau manau, kad esame tarp lyderių. Jau penktadienį abu ekipažai iškeliauja į Uteną, kur dvi dienas vyks trečiasis pirmenybių etapas „Utenos vasara 2014“, – sakė V. Plastininas.
Lietuvos ralio sprinto kovas, kaip ir ankstesniais metais, galės stebėti ir mūsų rajono gyventojai – rugsėjo tryliktąją Viekšnių apylinkėse vyks ketvirtasis pirmenybių etapas „Viekšniai 2014”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*