Mažeikiškiai dalyvauja baidarininkų mokymuose

Autoriaus nuotr.

Ketvirtadienio vakarą tvenkinyje prie centrinio miesto stadiono apie trisdešimt mažeikiškių pradėjo plaukimo baidarėmis pradžiamokslį.
Tokius nemokamus mokymus surengė Mažeikių turistų klubas.

Pradžioje – nesudėtingi mokymai

Keturiomis moderniomis ir patogiomis baidarėmis pirmąjį užsiėmimą vedė klubo instruktorius Antanas Meškys.
Vieni dalyviai į mokymus buvo užsiregistravę iš anksto, kiti atėjo perskaitę skelbimą.
Besimokančiųjų amžius – nuo dvylikos metų, nors buvo ir jaunesnių. Taigi, Turistų klubo nariai gali būti ramūs dėl ateities – irklavimo entuziastų yra pakankamai.
„Pradžiai mokomės tik taisyklingai įlipti ir išlipti iš baidarės bei šiek tiek paplaukioti. Nustatyta, kad aštuoniasdešimt procentų atvejų, kai baidarės apsiverčia, būna tada, kai į jas įlipama ar išlipama.
Vėliau užduotys bus sudėtingesnės – teks išmokti gerai valdyti baidares, įveikti kliūtis“, – kalbėjo instruktorius A. Meškys.

Pasirūpinta saugumu

Tvenkinyje įrengtas baidarėms skirtas kliūčių ruožas – kai kas bandė virš vandens kabančius vartus įveikti jau dabar, bet daugelio pastangos buvo nesėkmingos – naujokams dar trūksta baidarės valdymo įgūdžių.
Mažeikiškius mokyti instruktoriui padėjo Turistų klubo nariai Dmitrijus Demidovas, Vladimiras Loginovas, Vytautas Dulieba bei dar kol kas klubo nariu netapęs Rokas Dulieba.
Vieni besimokantieji plaukė su pagalbininkais, kiti ryžosi į baidarę sėsti be jų.
Saugumo sumetimais baidarininkai privalėjo būti su gelbėjimo liemenėmis ir šalmais – tuo pasirūpino Turistų klubas.

Surengs varžybas

Instruktoriui, jo pagalbininkams ir besimokantiesiems mokymų pradžios proga Turistų klubo vadovė Gražina Tamašauskaitė atvežė didžiulį arbūzą ir vandens – tokia atgaiva šiltą vakarą labai tiko.
„Mokymai vyks visą rugpjūtį, jų dalyviai turės parodyti, ko išmokę. Įvertinus jų sugebėjimus, bus išduoti klubo vandens turizmo technikos valdymo pažymėjimai. Gal surengsime ir kokias nedideles varžybas“, – apie mokymų ateitį pasakojo G. Tamašauskaitė.
Baidarininkų mokymai šį mėnesį vyks kiekvieną antradienį ir ketvirtadienį nuo 18 iki 20 valandos, tad norintieji dar gali į juos ateiti.

2 Atsakymai į “Mažeikiškiai dalyvauja baidarininkų mokymuose”

  1. Šaunuoliai parašė:

    Mažeikių turistų klubo žmonės! Seniai reikėjo mažeikiškiams surengti tokią naudingą pramogą: mokosi plaukti ne tik suaugę, bet ir vaikai – kas žino, gal ir iš jų išaugs koks Šuklinas. Ačiū instruktoriui Antanui, jo pagalbininkams ir visam MTK.

  2. mama parašė:

    ACIU TURISTU KLUBUI UZ SIUOS MOKYMUS. BUVO SMAGU VAIKAMS IR JU TEVELIAMS. IR NE TIK SMAGU,BET NAUDINGA IR SVEIKA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*