Mažeikiškiams turistams Estijos vandenys buvo palankūs

Vitalio Meškio ir Roberto Jarino ekipažas maratono distanciją nuplaukė greičiausiai iš mažeikiškių. Nuotr. iš Mažeikių turistų klubo archyvo

Ilgąjį Velykų savaitgalį Mažeikių turistų klubo nariai dalyvavo Estijoje vykusiame baidarių maratone Vohandu upe.
Didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukęs, daug baidarininkų iš įvairių pasaulio šalių pritraukęs renginys buvo sėkmingas ir mažeikiškių ekipažams.

Važiuodavo į Anykščius

Šis 100 kilometrų baidarininkų maratonas Estijoje turi ilgametes tradicijas, tačiau Mažeikių turistų klubo nariai jame dalyvavo pirmąkart.
Pasak klubo vadovo Antano Meškio, ankstesniais metais mažeikiškiai turistai, neabejingi plaukimui baidarėmis bei kanojomis, važiuodavo į Anykščiuose organizuojamas varžybas. Tačiau jau pernai šio renginio organizatoriai nepritraukė pakankamai rėmėjų ir, mažeikiškių vertinimu, puikus renginys nebeorganizuojamas.
Pamatę internete skelbiamą informaciją apie Estijoje vyksiantį maratoną, turistų klubo nariai nutarė: burs ekipažus ir važiuos.

Mūsų kraštui atstovavo trys ekipažai

Praėjusį savaitgalį į Estiją išsirengė trys mažeikiškių baidarininkų ekipažai, komandos vadovas A. Meškys bei lydėti ir viskuo, kuo gali, padėti pasiryžę du būsimieji turistų klubo nariai. Prie mažeikiškių prisijungė ir klaipėdiečių baidarininkų ekipažas – susikooperavus ir linksmiau, ir kelionės išlaidos mažesnės.
Vohandu maratone iš viso dalyvavo 23 šalių atstovai. Ne tik europiečiai, bet ir baidarininkai iš tolimesnių bei egzotiškesnių šalių – Zimbabvės, Naujosios Zelandijos.
Įvairiose baidarių, valčių klasėse startavo 1 074 komandos. Iš jų finišą pasiekė 967 komandos. Lietuvai atstovavo 30 dalyvių.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*