Motobolas – nykstantis ekstremalų sportas?

Autorės nuotrauka

Praėjusią savaitę Skuodo motodrome įvyko ketvirtosios šio sezono motobolo varžybos. Rezultatu 3:1 Skuodo „Bartuvos“ sportininkai nugalėjo varžovus iš Ukrainos – „Kolos“ komandą.
Nors pergalę prieš vieną stipriausių Ukrainos komandų pelnyti buvo nelengva, „Bartuva“ džiaugiasi savo sėkme ir įnirtingai ruošiasi kitoms varžyboms, vyksiančioms šį šeštadienį.
Tarp komandos narių – ir mažeikiškis Gintautas Rubinas, motobolą žaidžiantis jau trečią dešimtmetį ir laikomas rezultatyviausiu „Bartuvos“ žaidėju.

Lietuvių rinktinė – viena stipriausių

Lietuvos motobolo pradžia siekia praėjusio amžiaus penktąjį dešimtmetį. 1948 m. įvyko pirmosios rungtynės, kuriose dalyvavo Panevėžio ir Šiaulių komandos. Po dvidešimties metų TSRS čempionato aukščiausioje lygoje jau žaidė ir Skuodo „Bartuvos“, kiek vėliau – Kretingos „Švyturio“ sportininkai. Šiandien  šios komandos laikomos vienomis stipriausių XXI a. rinktinių Europoje.
Nuo šio žaidimo pradžios Prancūzijoje, motobole vadovaujamasi futbolo taisyklėmis. Tiesa, šiame sporte įprastus žaidėjus keičia motociklai, o žaidimo eigą lemia ne tik sportininkų profesionalumas, bet ir šia transporto priemone išvystytas greitis.
Didelį įspūdį aikštėje kelia ir motobolo kamuoliai, kurių skersmuo siekia net 40–42 cm.
Pasak Skuodo komandos trenerio Stanislovo Penkaus, kamuoliai, taip pat kaip ir žaidimui naudojami motociklai, specialiai užsakomi iš Vokietijos. Be to, siekdami nesusižeisti motobolo žaidėjai privalo laikytis saugos reikalavimų: dėvėti šalmus, atitinkamą aprangą.
Ypač didelis dėmesys skiriamas avalynei. Ji privalo sportininką apsaugoti nuo staigių smūgių susidūrimų motociklais metu, kurių, beje, išvengti nepavyksta.
Tokius batus „Bartuvos“ sportininkai siūdinasi patys.

Žaidėjų gretose – ir mažeikiškis

Išnykus kitų miestų, tarpų jų – ir Mažeikių motobolo komandoms, sportininkams teko prisitaikyti prie esamų aplinkybių ir vykti žaisti į Skuodą arba Kretingą. Vienas tokių – mažeikiškis G. Rubinas, motobolą žaidžiantis jau 28-erius metus.
Pasak kraštiečio, žaisti motobolą jį paskatino neišsipildžiusi svajonė tapti motokroso sportininku. Tačiau visą gyvenimą sportuojantis ir aktyvų gyvenimo būdą propaguojantis vyriškis nesiskundžia – šiuo metu jis laikomas rezultatyviausiu Skuodo „Bartuvos“ žaidėju.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Agnė MAČIULYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*