Pasienio festivalyje varžėsi dviejų šalių bėgikai

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Trečią kartą Ežerėje vykęs pasienio festivalis sukvietė bėgikus, kurie varžėsi penkiose amžiaus grupėse.

Prie starto linijos – 30 mažeikiškių

Trasa tradiciškai driekėsi nuo Buknaičių prieigose esančio tilto per Vaidmino upelį iki Latvijos gyvenvietės parko prieigų.
Į startą šiais metais stojo 84 bėgikai, trisdešimt jų atstovavo Mažeikiams. Tarp Latvijos bėgikų rungtyniavo ne tik vietos, bet ir Rubos, Saldaus, Nigrandos, Rygos ir Brocenės bėgimo mėgėjai.
Šią greitą, pasak bėgikų, trasą, kiek daugiau nei per 14 minučių pirmasis įveikė bėgikas iš Saldaus, antras finišavo mažeikiškis Mantas Kukulskis (15,54 minutės).

Tikisi įgyvendinti idėją

Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad mažeikiškiai bėgikai iškovojo ne vieną apdovanojimą: pirmąsias vietas savo amžiaus grupėse užėmė Milda Zubavičienė, Darius Jonaitis ir Aldona Andriuškienė, antri liko Ernesta Saračickienė, Albinas Statkus ir Gintaras Paulauskas, trečios vietos apdovanojimai įteikti Tomui Butkui, Audronei Šimkuvienei, Evaldui Šalkauskui ir Vidui Stankui.
Po bėgimo jo organizatoriai išsitarė, kad kitais metais bandys įgyvendinti idėją, kuri senais laikais jungdavo dvi šalių vietoves – surengti bėgimą Mažeikiai–Ežerė.
Pasienio šventė tik bėgimu neapsiribojo – jos dalyvius linksmino Latvijos ir Lietuvos atlikėjai, veikė prekybininkų mugė, kurią aplankė ne tik vietos gyventojai, bet ir nemažas būrys mažeikiškių.