Planuojamiems KET pokyčiams pritaria ne visi dviratininkai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimas pradėjo svarstyti Kelių eismo taisyklių pataisas, kuriomis siūloma atsisakyti draudimo dviračiu važiuoti per pėsčiųjų perėjas. Dviračių entuziastas mažeikiškis Vytautas Valantinas tokiam pokyčiui pritaria tik iš dalies.

Draudimo gali nelikti

Seimas pradėjo svarstyti Seimo narių grupės pateiktas Kelių eismo taisyklių (KET) pataisas, kuriomis siūloma atsisakyti draudimo dviračiu, motoriniu dviračiu važiuoti per pėsčiųjų perėjas – tiek reguliuojamas, tiek nereguliuojamas.
Pagal šias pataisas, kurių projektas buvo priimtas ir prie jo bus sugrįžta birželio pabaigoje, dviratininkas, privažiavęs pėsčiųjų perėją, privalės: sustoti, praleisti važiuojamąja kelio dalimi važiuojančias transporto priemones ir pradėti važiuoti tik įsitikinęs, ar jo veiksmai neprivers kitus eismo dalyvius keisti judėjimo kryptį bei greitį, ar tai yra saugu.
Dviračio ar motorinio dviračio vairuotojas privalės važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui (3–7 km/h), duoti kelią pėstiesiems, netrukdyti ir nekelti pavojaus, paliekant tokį tarpą iš šono, kad eismas būtų saugus.
Jei projektui būtų pritarta ir jame numatyta eismo tvarka įsigaliotų, dviratininkai, įvažiavę į perėją ir nepraleidę kitų transporto priemonių bei sukėlę avariją, būtų pripažinti kaltais dėl eismo įvykio.

Pritaria iš dalies

Šiuo metu KET yra reikalaujama, kad dviratininkas prieš pėsčiųjų perėją nuliptų nuo savo transporto priemonės ir per perėją dviratį persivarytų.
„Iš dalies šioms pataisoms pritarčiau, bet tik tokiose vietose, kur aiškiai matomas kitų transporto priemonių judėjimas. O miesto perėjose, kur eismas itin intensyvus, manyčiau, kad būtina dviratį persivaryti. Tos kelios sekundės, kurios sugaištamos nulipant nuo dviračio, gali brangiai kainuoti – dviratininkas yra rizikos grupėje, jis juda greičiau nei pėsčiasis ir per neatsargumą gali skaudžiai nukentėti. Tokias perėjas būtų galima pažymėti specialiais ženklais“, – kalbėjo dviračių entuziastas V. Valantinas.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*