Po finalo ketvertų –nuotaikos skirtingos

Lukas Martinkus (su kamuoliu) buvo rezultatyviausias septyniolikmečių komandoje. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Dvi jaunųjų Mažeikių sporto mokyklos krepšininkų komandos dalyvavo Lietuvos moksleivių krepšinio lygos antrojo diviziono finalo ketverto varžybose. Jeigu ketverto rengėjams Šiauliuose septyniolikmečių treneris neturėjo jokių pretenzijų, tai varžybas Vilniuje treneris Aloyzas Rudys pavadino pasityčiojimu iš jaunųjų krepšininkų.

Pavadino patyčiomis

Vilniuje Š. Marčiulionio krepšinio akademijoje vyko keturiolikmečių finalo ketverto varžybos, kuriose dalyvavo ir trenerio Aloyzo Rudžio treniruojami mažeikiškiai. Kaip sakė treneris, tokiose, švelniai tariant, blogai organizuotose finalo ketverto varžybose dar nėra tekę žaisti.
„Rungtynės vyko vienu metu trijose akademijos salėse. Mūsų žaidėjas bėga su kamuoliu į greitą puolimą, staiga sušvilpia teisėjo švilpukas, vaikas sustoja, ataka nutraukta. Pasirodo, nieko tokio – teisėjas švilpė kitoje salėje kitiems žaidėjams. Vaikas meta baudas, sukaukia sirena, ir jam sudreba ranka – pasirodo, kitoje aikštelėje baigėsi kėlinys. Grojamas Lietuvos himnas, mūsų aikštelėje visi jį gerbia, tuo tarpu kitose aikštelėse vyksta pramankšta ir pamėtymai į krepšį“, – pasipiktinęs krepšinio treneris pateikė tik kelias akimirkas iš finalo ketverto varžybų.
Treneris turėjo su kuo palyginti – prieš savaitę Mažeikiuose vyko aštuoniolikmečių finalo ketverto varžybos: žiūrovų dėmesys varžyboms, šokėjos, kava ir arbata ekipų treneriams ir teisėjams… Viso to Vilniuje nebuvo, vaikams, žengiantiems pirmuosius žingsnius didžiajame krepšinyje, nebuvo surengta jokios šventės, paskubomis įteikti apdovanojimai, ir viskas.
„Vilnius persisotinęs renginiais, varžybas stebėjo vienas kitas iš tėvų. Sutinkame, kad aukščiausio diviziono ketverto varžybos tegul vyksta tokiuose didmiesčiuose, tačiau antrojo diviziono finalo ketvertai, kur patenka rajonų komandos, tegul vyksta rajonuose, kur padaroma tikra krepšinio šventė. Tam ruošėmės ir mes, tačiau lygos vadovybė į diskusijas ir kompromisus neina, ir toliau mus laiko provincija. O juk ši provincija vis siunčia į didmiesčių sporto mokyklas savo auklėtinius, ir už tai ačiū niekas nepasako“, – apmaudą liejo A. Rudys.

Iškovojo antrąją vietą

Jaunieji trenerio A. Rudžio auklėtiniai Vilniuje iškovojo antrąją vietą. Pirmąją dieną keturiolikmečiai rezultatu 64:54 nugalėjo Panevėžio KKSC krepšininkus, o kovoje dėl diviziono nugalėtojo vardo rezultatu 59:67 nusileido Š. Marčiulionio KA II ekipai. Abi dienas mūsų ekipą į priekį vedė Domantas Tiška, kuris pelnė atitinkamai 13 ir 14 taškų.
Jaunieji mažeikiškiai balandžio 14–15 dienomis žais dvejas pereinamąsias rungtynes dėl teisės susirungti pirmajame šalies divizione su Kauno A. Sabonio KC I komanda.
Tuo tarpu Šiauliuose vykusiame finalo ketverto turnyre Vidmanto Berčio septyniolikmečiai liko ketvirti: pirmąją dieną jie rezultatu 52:74 pralaimėjo Š. Marčiulionio KA III, o kitą dieną – rezultatu 73:81 Kauno KM „Aisčiams“. Šioje komandoje abi dienas rezultatyviausiai žaidė Lukas Martinkus, kuris pelnė atitinkamai 16 ir 20 taškų.
Kovas dėl šalies moksleivių čempionų vardų tęsia V. Berčio treniruojami šešiolikmečiai Mažeikių sporto mokyklos auklėtiniai, kurie po reguliariojo čempionato užima ketvirtąją vietą.

One Reply to “Po finalo ketvertų –nuotaikos skirtingos”

  1. chfgh parašė:

    :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*