Po vienuolikos metų triūso – aukščiausia pakyla

Po finalinių rungtynių – čempionų nuotrauka su treneriu Nerijumi Gudaičiu (antroje eilėje stovi viduryje). Karolio KELPŠOS nuotrauka

Baigdami moksleivišką futbolą mažeikiškiai aštuoniolikmečiai iškovojo savo amžiaus grupės pirmos lygos čempionų vardus.


Susirinko pogrupių nugalėtojai  

Mažeikių miesto centriniame stadione vyks Lietuvos sporto mokyklų ir futbolo klubų pirmosios lygos 1995–1996 metų gimimo sportininkų finalinio ketverto varžybos. Teisę jose dalyvauti iškovojo Mažeikių ir Kuršėnų sporto mokyklų, Alytaus „Dainavos“ ir Vilniaus futbolo mokyklos „Ateitis“ ekipos.
„Pirmojoje lygoje komandos buvo suskirstytos į keturis pogrupius, kuriuose žaidė dviem ratais. Mažeikiškiai septyniolikmečiai, kurių didžioji dalis – „FK Atmosfera“ pagrindas, varžėsi savo pogrupyje su dar šešiomis ekipomis ir, antrajame rate nepralaimėję nė vienerių rungtynių, tapo pogrupio nugalėtojais“, – informavo N. Gudaitis.
Į Mažeikius susirinko visų keturių pogrupių nugalėtojai, kurie ir išsiaiškino pirmosios lygos nugalėtojus ir prizininkus.


Lėmė vienintelis įvartis 

Burtai lėmė, kad pirmosiose pusfinalio rungtynėse mažeikiškiai susikovė su kuršėniškiais. Atkaklios kovos nebuvo – po trijų Edvardo Kalinovo bei Dominyko Andriekaus, Gyčio Laniausko, Gedimino Strikio ir Roberto Lidikausko taiklių smūgių mažeikiškiai šventė pergalę rezultatu 8:1. Pasak ekipos trenerio Nerijaus Gudaičio, pergalę lėmė ilgesnis atsarginių suolelis, kuris karštą dieną leido laisviau varijuoti sudėtimi. Kitame pusfinalyje vilniečiai rezultatu 4:1 privertė pasiduoti alytiškius. 
Tą pačią dieną vyko ir finaliniai susitikimai. Kovoje dėl pirmosios vietos viską lėmė jau šeštąją rungtynių minutę mažeikiškio Arūno Vaikaso pelnytas įvartis.
„Greitai pelnėme įvartį, tačiau po to niekaip nepavyko padvigubinti rezultato, neišnaudojome gerų progų, o laikas vis ėjo. Laimei, varžovams rungtynių pabaigoje nepavyko išlyginti rezultato ir tapome pirmosios lygos čempionais“, – apie rungtynes kalbėjo treneris.
Anot jo, jau pernai ši komanda tarp metais vyresnių ekipų finalinio ketverto rungtynėse pasidabino bronzos medaliais, nuo tada nusitaikė į tikslą šiais metais tarp bendraamžių tapti nugalėtojais, ir tai pavyko. Lietuvos futbolo federacijos įsteigtais prizais finalo ketverto rungtynėse apdovanoti mažeikiškiai – rezultatyviausias žaidėjas Edvardas Kalinovas bei geriausias ketverto vartininkas Gintaras Repšas.
„Komanda buvo suburta nuo pirmos klasės ir vienuolika metų siekė, kol pasiekė maksimalų tikslą. Paskutinius mokslo metus jaunieji futbolininkai galės atstovauti „FK Atmosfera“ vyrų ekipai.  Dabar treniruoju šešiolikmečius ir jau renku septynmečių grupę“, – pasakojo treneris.

4 Atsakymai į “Po vienuolikos metų triūso – aukščiausia pakyla”

 1. Daiva Kon parašė:

  Nu ka galiu apie juos pasakyt malaciai jie yra lb ir sveikinu su taure jus lb kiek reikia jegu idet kad laimet ir sveikinu Neriju Gudaiti kuris turi tokius fudbolistus.

 2. Rytis parašė:

  Sveukinimai Nerijui ir Jo komandos šauniems vaikinams!

 3. greda parašė:

  tris kart valio valio valio .saunuoliai esat futbolsitai jus

 4. Zebras parašė:

  Triskart valio. :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*