- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Šešiolikmečio krepšininko pasiekimuose – ir tėvelių įdirbis

Laima, Edgaras ir Evaldas Preibiai juokavo, jog teks ieškoti papildomų lentynų apdovanojimams. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Visi pastebi ir džiaugiasi jaunojo sportininko laimėjimais, pasiekimais, medaliais. Tačiau retas susimąsto apie tėvelių indėlį į šią sėkmę bei apie tai, ką jiems tenka pergyventi, stebint savo vaikų varžybas ar dvikovas.
Visa tai nesvetima Laimai ir Evaldui Preibiams – vieno perspektyviausių šalies šešiolikmečių krepšininkų tėveliams.

Lietuvos moksleivių krepšinio lygos sezono uždarymo šventėje šešiolikmetis dviejų metrų ūgio mažeikiškis Edgaras Preibys buvo pagerbtas tarp laureatų net tris kartus – jam įteiktas taikliausio tritaškininko tarp metais vyresnių žaidėjų prizas, jis pripažintas naudingiausiu Lietuvos šešiolikmečių čempionato žaidėju ir išrinktas į simbolinį geriausiųjų lygos vaikinų krepšininkų penketuką.
„Edgaras buvo sportiškas jau nuo mažumės – kurį laiką lankė stalo tenisą, karatė, šioje sporto šakoje taip pat pelnė medalius. Tačiau tuo metu Vladas Šulcas pradėjo rinkti 2002 metų gimimo krepšinio komandą ir pastebėjo Edgarą. O nepastebėti jo buvo neįmanoma – jis jau darželyje iš savo bendraamžių išsiskyrė ūgiu. Prisipažinsiu, labai nenorėjau krepšinio – vaikui sekėsi karatė. V. Šulcas iš pradžių nespaudė: tegul vaikšto ir į karatė, tačiau tegul po truputį pratinasi ir prie krepšinio“, – prisiminė pradžią mama.
Tačiau visada ateina ta diena, kai reikia apsispręsti. Pašnekovai patikino, kad jokio tėvų spaudimo nebuvo – Edgaras pasirinko krepšinį. Skatinti ar kontroliuoti dėl treniruočių tėvams nereikėjo: berniukas į treniruotes ateidavo valanda anksčiau, salė dar būdavo užrakinta. Noras treniruotis niekada neužgeso, be to, vis labiau stiprėjo.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.