Sportas | 2011-10-11 09:35 | Autorius:
Versija spausdinimui

Sezonas pradėtas pralaimėjimais(0)

Bloga tradicija tęsiasi: „Mažeikių“ krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną jau trečius metus iš eilės pradeda pralaimėjimais.

STARTUOJANT –
VĖL NESĖKMĖS
„Mažeikių“ komanda sezoną pergalėmis paskutinį kartą pradėjo 2008 metais, kai jau pirmuose dviejuose turuose buvo nugalėtos Pasvalio „Pieno žvaigždės“ ir Vilniaus „KK Akademija“.
2009 metų pirmenybės jau pradėtos pralaimėjimais Kauno „Erelitai-KTU“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždėms“, pergalė iškovota tik trečiajame ture prieš Vilniaus „VKM-Perlą“.
Pernai pirmenybes mažeikiškiai pradėjo net trimis pralaimėjimais, kai iš eilės nusileido Kauno „Žalgiriui-A. Sabonio KM“, Kauno „LKKA-Atletui“ ir Šiaulių „Abro-Universitetui“. Tik ketvirtajame ture mažeikiškiai, namuose palaužę „Šilutės“ klubą, šventė pergalę.
Šių metų NKL pirmenybės taip pat pradėtos dviem pralaimėjimais. Pirmąsias rungtynes Šiauliuose Mažeikių komanda rezultatu 69:72 pralaimėjo vietos „Abro-Universitetui“. Po antrojo kėlinio mūsiškiai pirmavo keturiais taškais, trečiojo kėlinio penktąją minutę mažeikiškių persvara siekė trylika taškų (54:41), tačiau jos išlaikyti nepavyko – šiauliečiai sužaidė atkarpą net 14:0 ir, likus minutei iki trečiojo kėlinio pabaigos, jie jau pirmavo vienu tašku.
Šiose rungtynėse mūsų ekipai ypač nekrito tritaškiai metimai (iš 24 metimų pataikyti tik keturi), sumesta tik pusė baudų metimų. Rezultatyviausiai mūsų ekipoje žaidė Perišas Braunas (17 taškų ) ir Janas Jurgo (16 taškų).
Nesėkmingai susiklostė ir pirmosios rungtynės Mažeikiuose, kur svečiavosi lygos debiutantas Molėtų „Ežerūnas-Karys“. Čia pralaimėta rezultatu 81:86. Po antrojo kėlinio mūsų ekipa dar pirmavo trimis taškais, tačiau trečiąjį kėlinį varžovai laimėjo dešimties taškų skirtumu, ir savo pranašumo jie jau nebeišleido iš rankų. Iš svečių komandos daugiausiai nemalonumų mažeikiškiams pridarė patyrę žaidėjai Andrius Šležas (23 taškai) ir Kęstutis Šeštokas (17 taškų), mūsų ekipoje rezultatyviai sužaidė Dainius Vaitelis (17 taškų) ir Janas Jurgo (16 taškų).

LEMIA NETAIKLŪS
METIMAI
„Bloga tradicija, tačiau bent vienerias rungtynes galėjome laimėti“, – startą NKL apibūdino komandos treneris Aloyzas Rudys.
„Šiauliuose, nors turime ir patyrusių žaidėjų, tačiau rungtynių pabaigoje sužaidėme visiškai silpnai, nepataikėme net iš po krepšio. Klaidos, netaiklūs metimai, problemų kilo dėl to, kad negalima tinkamai atakuoti, kai varžovai naudoja aikštės gynybą. Ir pataikymo procentas – kiek daugiau kaip dvidešimt – prasčiausias visoje lygoje“, – nesėkmių priežastis vardijo A. Rudys.
Trenerio nuomone, kol kas savo žaidimo neranda Mantas Simonavičius, Vilius Kazlauskas, Modestas Šidlauskas, todėl komandai dar teks daug dirbti. Tai sezono startas, didelės tragedijos nėra, tačiau norėtųsi kuo daugiau taškų surinkti jau jo pradžioje.
Ateinantį savaitgalį mūsų komanda žais išvykoje su „Šilute“ bei namuose su Joniškio „Delikatesu“. Šilutiškiai jau yra iškovoję vieną pergalę, o joniškiečių sąskaitoje jų jau dvi.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: J. Jurgo (su kamuoliu) abu pirmuosius turus buvo tarp rezultatyviausiųjų.