- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Sirgaliai džiaugėsi krepšinio fiesta

Jau trečius metus vykusi Mažeikių krepšinio „Žvaigždžių diena“, į kurią atvyko beveik visi įvairiuose klubuose žaidžiantys iš mūsų miesto kilę krepšininkai, sutraukė pilną „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salę žiūrovų. RYŠKIOS „ŽVAIGŽDĖS“
Pasak vieno iš šventės organizatorių Vlado Šulco, dėl nuo jų nepriklausančių priežasčių šioje šventėje dalyvauti negalėjo tik Jonavos sporto klubui atstovaujantis Audrius Čiapas ir Vladivostoke už vietos „Spartak Primorje“ klubą žaidžiantis Tomas Nagys. Kiti atletai išbėgo į aikštelę ir surengė mažeikiškiams tikrą krepšinio šou: „Mažeikių žvaigždės“ rezultatu 111:93 įveikė šalies Regionų krepšinio lygos vieną iš lyderių „Mažeikių“ komandą.
„Visgi, nors atvykę krepšininkai nėra susižaidę, tačiau jų žaidimo lygis ir mąstymas bei reakcija aikštelėje kur kas pranoksta mūsiškių. Ko verti 208 cm ūgio „Šiaulių“ žaidėjo Šarūno Vėliaus dėjimai į krepšį iš viršaus ar netikėti 216 cm ūgio Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjo Dariaus Šilinskio net keturi pataikyti tritaškiai metimai“, – po rungtynių „žvaigždes“ gyrė „Mažeikių“ ekipos treneris Vidmantas Bertys.
Pralaimėjusiai komandai 18 taškų pelnė Henrikas Rumša, 13 – Tadas Klimas, 12 – Marijus Norkus. „Žvaigždžių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė „Panevėžio“ puolėjas Osvaldas Mačernis, surinkęs 19 taškų ir trimis aplenkęs „Šiaulių“ krepšininkus Artūrą Jomantą bei Šarūną Vėlių ir žalgirietį Darių Šilinskį. 14 taškų nugalėtojams įmetė Anykščių „Puntuko-Jarimpekso“ žaidėjas Mantas Simonavičius, 13 – jau bankrutavusiam Olandijos „Cape Holland“ atstovavęs Raimondas Petrauskas.

KONKURSAS NUSTEBINO
Tritaškininkų konkurse iš viso pasirodė dešimt žaidėjų. Į pusfinalį pateko „Šiaulių“ komandos atstovas Darius Pakamanis, surinkęs daugiausia – 18 taškų, R. Petrauskas ir du „Mažeikių“ atstovai Remigijus Viskontas bei Simas Petkevičius.
Po nelengvo konkurso pergalę šventė R.Viskontas, finale surinkęs 14 taškų ir keturiais aplenkęs R. Petrauską. Konkurso nugalėtojai ir trečios vietos laimėtojas S. Petkevičius buvo apdovanoti „Santarvės“ laikraščio įsteigtais prizais.
„Labiausiai nustebino R. Petrauskas, kai buvo traukiami „Santarvės“ tritaškių metimo konkurso burtai. Niekada tritaškiais nepasižymėjęs žaidėjas šįkart dalyvavo konkurse ir net pateko į finalą“, – stebėjosi V. Šulcas.
Ne mažiau aistrų sukėlusiame dėjimų į krepšį iš viršaus konkurse dalyvavo septyni žaidėjai. „Ypač įspūdingą dėjimą pademonstravo O. Mačernis, tačiau tai jis padarė ne finale. Finale paprastus, tačiau stabilius dėjimus parodė R. Petrauskas, kuris ir iškovojo bendrovės „Kvistija“ įsteigtą prizą. Antrąją vietą užėmusiam T. Klimui tik dėl menkos klaidelės nepavyko itin įspūdingas dėjimas“, – apgailestavo V. Šulcas.
Anot varžybų organizatoriaus, anksčiau labai abejota dėl turnyro datos – antrosios Kalėdų dienos. „Tačiau žiūrovų anšlagas ir tai, kad sportininkai šiuo metų laiku vieši pas tėvus bei mielai sutinka dalyvauti, rodo, kad data pasirinkta teisingai ir renginys tikrai taps tradicinis. Noriu padėkoti visoms miesto bendrovėms, kurios padėjo ir parėmė rengiant tokį įspūdingą krepšinio šou, ačiū ir konkursus paįvairinusiai roko grupei „DŠ/DŽ“, – sakė V. Šulcas.

SUSITIKIMAS SU LYDERIAIS
Penktadienį rungtynėmis namuose metus baigė šalies Regionų krepšinio lygos vienas iš lyderių „Mažeikių“ klubas. Jų varžovas buvo olimpinio čempiono Modesto Paulausko treniruojamas Šakių „Zanavyko“ klubas.
„Nieko įspūdingo ši komanda nepademonstravo, mes žaidėme savo žaidimą ir turėjome tvirtą persvarą per visas rungtynes. Gal kiek silpniau pasirodėme tik trečiajame kėlinyje, kurį pralaimėjome rezultatu 15:19, tačiau vėliau pavyko vėl viską sustatyti į savo vietas“, – apie rungtynes pasakojo ekipos treneris Vidmantas Bertys.
Mažeikiškiai, kurių gretose 19 taškų pelnė L. Ligeikis, 18 – H. Rumša, 14 – P. Budreckis (penki blokuoti metimai) ir 13 – M. Norkus (8 atkovoti kamuoliai), iškovojo pergalę rezultatu 84:72 (23:16; 47:35; 62:54).
Iškovoję šešias pergales ir patyrę vienintelį pralaimėjimą, „Mažeikių“ krepšininkai tarp dvylikos stipriausių lygos komandų užima antrąją vietą.
„Iškart po Naujųjų metų sutikimo laukia stiprus varžovas: sausio šeštąją savo aikštelėje žaisime su lygos lydere, Utenos „Juventus“ komanda. Ji vienintelė, iškovojusi visas septynias pergales, kol kas žengia be pralaimėjimų. Uteniškių žaidimas, kurį stebėjome Panevėžyje, paliko neblogą įspūdį“, – nerimavo V. Bertys.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.
Po atkaklių rungtynių krepšininkai draugiškai nusifotografavo.