Sirgalių pirmenybėse mažeikiškiai aplenkė daugelį komandų

Išvarginti dvikovų su favoritais „Žemaitijos lokiai“ finale nusileido ukrainiečiams. Nuotrauka iš komandos archyvo

Mažeikiškiai futbolo sirgaliai pelnė kol kas garbingiausią savo titulą – nusileidę Kijevo „Dinamo“ aistruoliams, jie tapo Lietuvos futbolo sirgalių čempionato antrosios vietos laimėtojais.

Susibūrė sirgaliai

Nuo 1995 metų Lietuvos ir kaimyninių šalių futbolo komandų sirgaliai du kartus per metus susirenka išmėginti jėgas ne tik tribūnose, bet ir aikštelėse.
Prieš dvejus metus toks žiemos turnyras vyko Mažeikiuose, o šiemetinės žiemos pirmenybės surengtos Vilniuje.
„Nors ir nebeturime futbolo komandos aukščiausioje lygoje, tačiau kai tik galime, palaikome mūsiškę „Atmosferą“. Jau penktą kartą dalyvavome tokiose pirmenybėse“, – apie Mažeikių futbolo sirgalių komandą „Žemaitijos lokiai“ pasakojo vienas jos narių Linas Glodenis.
Iki tol mažeikiškių pasiekta aukščiausia vieta buvo septintoji.
Varžybose sirgalių ekipai atstovavo Vilniuje gyvenantys mažeikiškiai studentai, keli žmonės dalyvauti turnyre ir palaikyti sirgalių atvyko iš Mažeikių.
Tarp dvidešimties ekipų buvo ne vien lietuviai: varžėsi trys Latvijos klubų bei dvi Ukrainos: Lvovo „Karpatų“ ir Kijevo „Dinamo“ aistruolių ekipos..
Be futbolo mėgėjų, jėgas išbandė ir dvi krepšinio klubų  – Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir „Sakalų“ – sirgalių komandos.

Tik du pralaimėjimai

Pirmąją dieną mažeikiškiai rezultatu 3:1 įveikė Kaišiadorių „Baltus“, bet 1:4 nusileido Gargždų „Bangai“.
Antrąją dieną mūsų komandos laukė ilgas žygis. Iš pradžių pogrupyje rezultatais 9:1 ir 2:1 jie nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ ir Alytaus „Dainavą“. Įmuštų ir praleistų įvarčių santykis lėmė, kad mažeikiškiai, užėmę antrąją vietą, pateko į turnyro ketvirtfinalį.
Čia iki finalo mūsų komanda žaidė pergalingai – 2:0 privertė pasiduoti praėjusio sirgalių turnyro nugalėtoją Klaipėdos „Atlantą“, pusfinalyje – 2:1 parklupdė net keturiolika kartų šį turnyrą laimėjusį Vilniaus „Žalgirį – Pietų IV“.
Finalo dvikovoje išvargę mažeikiškiai pristigo jėgų – 1:5 pralaimėjo Kijevo „Dinamo“ sirgaliams ir liko antri.

Gėdos Mažeikiams nepadarė

Geriausiu turnyro vartininku pripažintas mažeikiškis Rokas Poderis, šešiolika įvarčių pelnęs Rokas Vasaris rezultatyviausių žaidėjų sąraše liko antras.
„Komandos buvo vienodo pajėgumo, mes iš anksto aptarėme taktiką – visi žaidžiame gynyboje, vienas Rokas Vasaris „gaudo šansus“ priekyje. Ir ta taktika pateisino lūkesčius. Sunkiausios rungtynės buvo finale, kai buvome jau visiškai fiziškai „išsunkti“, o atkakliausia – dvikova su alytiškiais, kai mums buvo būtina pergalė. Ir ją pasiekėme, pelnę lemiamą įvartį“, – apie turnyrą pasakojo L. Glodenis.
Jis pasidžiaugė, kad mūsų sirgaliai noriai susirinko ir garbingai atstovavo Mažeikiams. Kita vertus, tai buvo ne tik varžybos, bet ir smagi pramoga – pabendrauta ir pasimatyta su senais draugais, įgyta naujų.
Sirgalių planuose – pasirodymas vasaros turnyre.

4 Atsakymai į “Sirgalių pirmenybėse mažeikiškiai aplenkė daugelį komandų”

 1. Pasipiktines Ukininkas parašė:

  Kas per nesamones? Lokiai tikrai ne atmosfera palaiko, o FK Mažeikiu kluba! Get your facts straight!!!

 2. R. parašė:

  Koks skirtumas tai Atmosfera, Mažeikių futbolo akademija, sporto mokyklos futbolininkai….? Svarbu, kad mažeikiams atstovauja…

 3. Nerijus Kesminas parašė:

  – Na ką gi, kuria komandą tu palaikai?
  – Manchester United
  – Tai čia tas pats kaip Manchester City

 4. jo majo parašė:

  Mazeikiai dabar naujieji futbolo Vasiukai. Olimpas, Atmosfera, Akademija, sporto mokykla. Tikras galvosukis ka palaikyti Lokiams. Nei Romar, nei FK Mazeikiu neprikelsi. Ko jus cia kniaukiat mielieji, anksciau nieko nebuvo, o dabar kazkas bent juda, bet vistiek blogai.
  Esat maladiec chebra , palaikykit Mazeikiu futbola.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

scroll to top