SPORTO KALEIDOSKOPAS

FUTBOLAS
Dideliu nusivylimu mažeikiškiams tapo paskutinės šio sezono Lietuvos A lygos futbolo čempionato rungtynės, kai sekmadienį mūsų komanda namuose žaidė su „FK Šiauliais“. Mūsų ekipa buvo sutriuškinta rezultatu 1:5.

Rungtynių pradžia buvo daug žadanti: penkioliktąją minutę varžovų vartininkas paskutinės vilties pražangos metu baudos aikštelėje nuvertė Gintą Podelį, jam buvo parodyta raudona kortelė ir į šiauliečių vartus skirtas vienuolikos metrų baudinys.
Tačiau Vadimo Antipovo smūgiuotą kamuolį varžovų vartininkas atrėmė.
Po šio momento aikštėje prasidėjo košmaras: į mažeikiškių vartus vien per pirmąjį kėlinį krito du įvarčiai, po pertraukos, nors ir žaisdami su vienu žaidėju mažiau, šiauliečiai dar tris kartus nuginklavo mūsų vartininką Martyną Matuzą. Tik paskutinę susitikimo minutę Vaidas Viktoravičius iš arti nuo vartininko atšokusį kamuolį pasiuntė į šiauliečių vartus.
„Visiškai pakrikusi buvo gynyba, varžovai darė ką norėjo. Gaila, bet dėl ligos negalėjo rungtyniauti du gynybos ramsčiai – Romanas Kisliakovas ir Donatas Surblys, o jaunesniems žaidėjams nepavyko sustabdyti aštrių varžovų prasiveržimų, be to, standartinėse situacijose nebuvo tinkamai pasirinkti visi dengiami žmonės“, – nesėkmės priežastis vardijo komandos vadovas Aldaras Pupliauskas.
Šalies A lygos čempionatą mažeikiškiai tarp dvylikos komandų baigė devintoje vietoje ir surinko 36 taškus.
Mūsų ekipa laimėjo devynerias rungtynes, tiek pat jų sužaidė lygiosiomis bei penkiolika kartų aikštę turėjo palikti nugalėti. Per pirmenybes mažeikiškiai pelnė 36 įvarčius, o į savo vartus praleido 54.

KREPŠINIS
Dar du pralaimėjimus Nacionalinėje krepšinio lygoje patyrė „Mažeikių“ krepšininkai, kurie šįkart turėjo pripažinti Kauno ekipų pranašumą.
Šeštadienį „Mažeikiai“ išvykoje rezultatu 91:103 nusileido „LKKA-Atletui“, nors po antrojo kėlinio mūsų ekipa buvo priekyje penkiais taškais. Aikštelės šeimininkai itin taikliai metė tritaškius metimus (iš 21 pataikė dvylika). Rezultatyviausiai iš mažeikiškių žaidė Dainius Vaitelis ir Perišas Braunas, kurie įmetė po 23 taškus.
Dar sėkmingesnė mūsų ekipai buvo rungtynių su „Žalgiriu-A. Sabonio krepšinio centru“ pradžia: po pirmojo kėlinuko mažeikiškiai buvo priekyje net 36:18. Tačiau po antrojo mūsiškių pranašumas bebuvo tik trys taškai, po trečiojo – penki. Rungtynių pabaigoje kauniečiai pirmavo net dešimties taškų skirtumu, o rungtynes laimėjo rezultatu 98:90. „Žaidimą vertinu blogai: jeigu įmetame devyniasdešimt taškų ir negalime laimėti, tai reiškia, kad mūsų gynyba – kiaura kaip rėtis.
Neapsiginame visiškai: nei vienas prieš vieną, nei aikšte. Ieškau motyvacijos, kaip tą žaidimo elementą sustiprinti, apie tai kalbėsimės ir su žaidėjais“, – neslėpė apmaudo komandos treneris Aloyzas Rudys.
Po dešimtojo turo, iškovoję tik tris pergales, mažeikiškiai turnyrinėje lentelėje lenkia vos dvi komandas ir užima keturioliktąją vietą. Šį savaitgalį jų laukia išvyka į Klaipėdą bei namų rungtynės su Pakruojo „Meresta“.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Vaido Viktoravičiaus (mėlyna apranga) atkaklumas buvo vainikuotas paskutiniu mažeikiškių įvarčiu šį sezoną.
Viliui Kazlauskui (su kamuoliu) sunkiai sekėsi skintis kelią pro tankią kauniečių gynybą.