Stalo tenisininkai metus pradėjo pergalėmis

Sausio viduryje kovas atnaujino šalies stalo tenisininkai: Kaune, VDU sporto komplekse, vyko Lietuvos jaunimo asmeninės stalo teniso pirmenybės, o praėjusį savaitgalį Mažeikiuose pirmąjį ratą baigė šalies aukščiausios lygos komandos. KAUNE IŠKOVOTI KETURI MEDALIAI
Lietuvos stalo teniso jaunimo asmeninėse (iki 20 metų amžiaus) pirmenybėse varžėsi po šešiolika pajėgiausiųjų šalies merginų ir vaikinų. Šiose varžybose Mažeikiams atstovavo keturi sportininkai – šią teisę iškovoję jauniai Žaneta Brasaitė, Martyna Sidabraitė, Marius Bučys ir jaunučių čempionu tapęs Tonetas Domeika.
Visi sportininkai buvo suskirstyti į keturis pogrupius, iš kurių pirmosios dvi vietos tęsė kovas dėl medalių stipriausiųjų aštuntuke. Jame varžybos vyko minuso sistema, nustatant visas vietas.
Pasak mažeikiškių trenerio Raimondo Jackevičiaus, jo auklėtiniai kovojo garbingai: visi keturi pateko į stipriausiųjų šalies jaunimo sportininkų aštuntukus, nors varžovai buvo metais ar dviem vyresni už juos. Labiausiai nepasisekė Mariui Bučiui: pogrupyje užėmęs pirmąją vietą, jis pusfinalyje susitiko su šalies rinktinės žaidėju kauniškiu Paulium Kaseliu.
Nors mažeikiškis ilgai pirmavo, tačiau turėjo pripažinti varžovo pranašumą rezultatu 3:2. Dvikovoje dėl trečios vietos mažeikiškis 3:1 sutriuškino jonaviškį Edgarą Sirutį. Antrąjį bronzos medalį Marius iškovojo žaisdamas poroje su P. Kaseliu.
Jaunasis T. Domeika, kuris už varžovus buvo trejais ketveriais metais jaunesnis, iškovojo aštuntąją vietą.
Merginų varžybose Martyna Sidabraitė, mažajame finale įveikusi panevėžiškę D. Preimontaitę, iškovojo bronzos apdovanojimą, o Ž. Brasaitė liko šešta. Mišrių dvejetų varžybose Žaneta, poroje su Klaipėdos atstovu Viliumi Milvydu, nusileido tik finale ir pasidabino sidabro medaliais.

ABI EKIPOS ĮSITVIRTINO TREČIOJE VIETOJE
Šeštadienį „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salėje vyko šalies aukščiausiosios lygos stalo teniso komandinių pirmenybių pirmojo rato paskutinis turas.
Mažeikių „Vijurko“ ekipa, kurios garbę gynė Faustas Rozga, Valdas Martinkus ir Marius Bučys, paskutiniame ture susitiko su dviem Vilkaviškio komandomis. Pirmąjį susitikimą su „Ryto-2“ stalo tenisininkais mūsų sportininkai sužaidė be priekaištų: varžovai nugalėti 5:0. Kitoje dvikovoje vyko kova dėl antros ir trečios vietų.
Po labai atkaklios dvikovos, kurioje laimėti galėjo ir viena, ir kita komanda, pergalę rezultatu 5:4 iškovojo svečiai. Marius Bučys šiame susitikime iškovojo tris pergales, tačiau mažai jam padėjo ekipos draugai.
Po šio susitikimo paaiškėjo, kad po pirmojo rato šalies pirmenybėse pirmauja Kauno „Ricoh“ stalo tenisininkai, antrąją vietą užima vilkaviškiečiai, treti žengia „Vijurko“ atstovai.
Moterų analogiškose pirmenybėse trečiąją vietą užima ir „Vijurko“ merginų ekipa, kuriai atstovauja Žaneta Brasaitė, Martyna Sidabraitė ir Ieva Rimeikytė. Paskutiniame ture jos vienodu rezultatu 1:5 nusileido Klaipėdos „Top spin“ ir „Etna“ sportininkėms.
Antrojo rato kovos prasidės vasario 18 dieną. Po šio rato paaiškės stipriausiųjų ekipų ketvertukas, kuris ir išsiaiškins šalies čempionus ir prizininkus.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video