Sustabdyta tituluoto kraštiečio sportinė veikla

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ne vienu medaliu bei rekordu praėjusiais metais džiuginęs tiek Lietuvos, tiek Mažeikių jėgos trikovės sporto mėgėjus sportininkas Amandas Paulauskas pranešė, kad šiuo metu yra Tarptautinės jėgos trikovės federacijos (IPF) suspenduotas. Priežastis – rastas natūralaus organizme gaminamo testosterono hormono (dihidrotestosterono) pakitimas. Šis pakitimas aptiktas po prieš pusę metų atlikto dopingo testo ir atlikus papildomus tyrimus, kurių metu jokių sintetinių steroidų ar kitų neleistinų preparatų nerasta.

33-ejų metų atletas informavo, kad per pastaruosius metus jis dėl dopingo buvo tikrintas keturis kartus. Tikrinimai atlikti tiek varžybų metu, tiek namuose, kontrolieriams atvykus nieko apie tai nepranešus. Šie testai visada rodė neigiamus rezultatus ir jokių neleistinų preparatų vartojimo atvejų nustatyta nebuvo.
„Vienintelė logiška priežastis, kodėl galėjo taip nutikti, – tai užteršti maisto papildai, kurie galėjo daryti įtaką tokiems dopingo testo rezultatams. Todėl patariu būti labai atsargiems visiems, kas dalyvauja ar ruošiasi dalyvauti varžybose, atidžiai rinktis maisto papildus, nes niekada nežinot, ką jums gali parduoti“, – sakė Mažeikių mieste sportinį kelią nuo penkiolikos metų pradėjęs A. Paulauskas.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*