Tarp jaunimo – pirmosios pozicijos

Net penkis apdovanojimus iš Lietuvos asmeninių jaunimo stalo teniso pirmenybių parsivežė mažeikiškiai sportininkai. Jų pastangų dėka ir suaugusiųjų komandinėse aukščiausios lygos varžybose miesto „Vijurko“ komandos po pirmojo rato užima pirmąsias pozicijas. MAŽEIKIŠKIŲ KELIAI
SUSIKIRTO PUSFINALYJE

Jaunimo stalo teniso čempionatas, kuriame varžosi sportininkai iki 21-erių metų, šiemet vyko Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto sporto komplekse. Į jį susirinko po šešiolika geriausių šalies merginų ir vaikinų, tarp kurių varžėsi ir keturi mažeikiškiai.
Penkiolikametis Tonetas Domeika į šį turnyrą pateko todėl, kad stipriausių šalies jaunių pirmenybėse iškovojo bronzą, o Marius Bučys, Martyna Sidabraitė ir Žaneta Brasaitė dalyvavo dėl to, kad pernai analogiškose pirmenybėse buvo patekę į stipriausiųjų šešetukus.
Visi sportininkai buvo suskirstyti į keturis pogrupius, iš kurių dvi pirmąsias vietas užėmę stalo tenisininkai pateko į finalinį aštuntuką ir minuso sistema išsiaiškino varžybų nugalėtojus bei prizininkus. Visi keturi mažeikiškiai pateko į aštuntukus.
Sėkmingiausiai pirmenybėse startavo Marius Bučys. Jis vieną po kito triuškino visus varžovus ir finale nepaliko jokių šansų širvintiškiui A. Keliočiui, kurį įveikė rezultatu 3:0. Mažeikiškis pirmą kartą tapo šalies jaunimo čempionu.
Ne mažiau sėkmingai pasirodė ir jaunasis Tonetas: jis pusfinalyje rezultatu 2:3 nusileido Mariui, o kovoje dėl bronzos medalių tokiu pat rezultatu turėjo pripažinti trejais metais vyresnio jonaviškio E. Siručio pranašumą.

MERGINŲ STARTAI NUVYLĖ
Pasak mažeikiškių trenerio Raimondo Jackevičiaus, nors merginos ir pateko į aštuntuką, tačiau tolesnis jų žaidimas nuvylė. „Jau į pirmąją dvikovą burtai suvedė abi mažeikiškes. Stipresnė buvo Žaneta, kuri nugalėjo rezultatu 3:1. Pusfinalyje Žaneta 1:3 nusileido čempione tapusiai vilnietei E. Stuckytei, o kovoje dėl trečios vietos rezultatu 2:3 – klaipėdiškei A. Gecevičiūtei. Mar-tyna iškovojo tik aštuntąją vietą ir kitąmet privalės skintis kelią į pirmenybes per atkrintamąsias varžybas“, – sakė treneris.
Net keturis medalius mažeikiškiai iškovojo dvejetų pirmenybėse. M. Sidabraitė poroje su A. Gecevičiūte tapo šalies jaunimo čempionėmis, o Žaneta poroje su panevėžiete L. Kriaučiūnaite iškovojo bronzos medalį. Mažeikiškių vaikinų dvejetas tapo pirmenybių vicečempionais, o Tonetas antrąjį sidabro medalį pelnė mišrių dvejetų varžybose poroje su E. Stuckyte.

LAUKIA ANTRASIS RATAS
Panevėžyje vyko paskutinis Lietuvos aukščiausios lygos komandinių pirmenybių pirmojo rato turas, kuriame du susitikimus žaidė Mažeikių „Vijurko“ (M. Bučys, F. Rozga, V. Martinkus ir T. Domeika) vyrų komanda. Abu jie mažeikiškiams susiklostė sėkmingai: pirmoje dvikovoje jie rezultatu 5:1 įveikė galingą (dvejus metus iš eilės tapo šalies čempione ir vicečempione) Kauno „Ricoh“ komandą ir rezultatu 5:2 nugalėjo vietos „KKKSC-Fuksas“ stalo tenisininkus.
Anot R. Jackevičiaus, po pirmojo rato mažeikiškiai tarp dešimties komandų, patyrę tik vieną pralaimėjimą, užima pirmąją vietą.
„Jau šį šeštadienį Mažeikiuose prasidės antrasis pirmenybių ratas. Mūsų laukia labai svarbūs susitikimai su trečiąją ir ketvirtąją vietas užimančiomis Vilkaviškio „Ryto“ pirmąja ir antrąja komandomis. Mūsų tikslas – po antrojo rato nenukristi žemiau antros vietos ir kovoti iškart didžiojo čempionato finale dėl aukso apdovanojimų“, – sakė komandos vadovas.
„Vijurko“ merginų (Ž. Brasaitė, M. Sidabraitė ir I. Rimeikytė) komanda, kuri po pirmojo rato užima ketvirtąją vietą, kovas pradės kartu su vyrais. Pasak trenerio, užpernai mažeikiškės buvo penktos, pernai – ketvirtos, o šiemet planuoja kovoti dėl bronzos apdovanojimų.
Jono STRAZDAUSKO nuotraukoje:
mažeikiškiai stalo tenisininkai (iš kairės): T. Domeika, Ž. Brasaitė, M. Sidabraitė ir M. Bučys, neslėpė džiaugsmo – iškovoti net penki medaliai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video