Žiūrovu priverstinai tapęs galiūnas optimizmo nepraranda

Trečiasis pasaulio galiūnų „World strongmen cup“ turnyro etapas Anglijoje nesėkmingai susiklostė mūsų miesto galiūnui Antanui Abručiui: jau antroje rungtyje mažeikiškis patyrė traumą ir negalėjo tęsti varžybų. RANKOSE NEBELIKO JĖGOS
Varžybos Jorkšyre, pasak galiūno, vyko šalia senovinės pilies per miesto šventę.
„Aplinka buvo panaši į filmuose vaizduojamus senovės riterių turnyrus: kovos vyko laukuose, šalia veikė atrakcionai, žmonės linksminosi. Pirmoji rungtis (mašinos tempimas) nieko blogo nežadėjo: net aštuonių dalyvių, tarp kitų ir mano, laikas buvo nuo 28 iki 29 sekundžių, skyrėsi tik šimtosios dalys. Tačiau po šios rungties dėl man nežinomų priežasčių buvo net dviejų valandų pertrauka, kuri, mano nuomone, turėjo įtakos vėliau patirtai traumai“, – pasakojo Antanas.
Tinkamai neapšilęs, mažeikiškis ėjo versti 395 kilogramus sveriančios padangos ir jau po pirmo vertimo plyšo rankos raumenys. „Išgirdau tik „pūkšt, pūkšt“ ir iškart supratau, kad tai nieko gero nežada. Antrą kartą padangos jau negalėjau apversti: rankose nebebuvo jėgos. Tuoj atbėgo daktarai, suleido vaistų. Taigi taip man varžybos vos tik prasidėjo, tuoj ir baigėsi, tapau tik žiūrovu“, – apgailestavo mažeikiškis.
Etapą, kuriame varžėsi net dvylika stipruolių, laimėjo, kaip daugelis ir tikėjosi, Airijos galiūnas „Didysis tėtis“ – Glenas Rosas, kurį antrajame etape Antanas paliko antroje vietoje.
„Antras liko airis Brajanas Irvinas, trečias – JAV atstovas Odas Haugenas. Po jų išsirikiavo Raivis Vidzis ir „Kalnas“ – Tarmo Mitt. Rosas rungtis, kaip ir praėjusiame etape Airijoje, buvo parinkęs pagal savo jėgas, todėl man patyrus traumą jam pajėgių varžovų neliko. Ir aš šias rungtis mėgstu (traukimai ir pritūpimai), buvau geros sportinės formos, todėl tikėjausi bent prizinės vietos. Deja, dabar likau paskutinis“, – sakė A. Abrutis.

NENORI APVILTI GERBĖJŲ
Gydytojai įtaria, kad Antanui plyšo rankos raumuo, tai bus galima patvirtinti tik peršvietus rankas. „Tokių traumų verčiant padangas pasitaiko dažniausiai, todėl ši rungtis daugelyje galiūnų turnyrų būna tik jiems įpusėjus, kai atletai tinkamai apšyla.
Šįkart ji buvo viena iš pirmųjų, raumuo neapšilęs, o jam iškart teko didžiulis krūvis. Gydytojai siūlo apie mėnesį nieko nedaryti, palikti sporto įrankius ramybėje, tik tada bus atstatytos pažeistos vietos“, – sakė Antanas.
Tačiau pirmenybių rėmėja austrų firma „Intertops“ yra labai susirūpinusi Antano reabilitacija ir siūlo jam vykti į šią šalį gydytis, kad liepos antrąją jau galėtų startuoti ketvirtajame turnyro etape Jungtinėse Amerikos Valstijose. „Jie siūlo geriausius specialistus, geriausią kliniką ir sako, kad išgydys per labai trumpą laiką. Tačiau man reikia išspręsti keletą problemų vietoje: manęs laukia darbas, reikia rasti žmogų, kuris padėtų vertėjauti, ir kt. Todėl kol kas šis klausimas lieka atviras“, – sakė A. Abrutis.
Į etapą JAV yra kviečiami tik 4-5 galiūnai iš Europos, todėl mažeikiškis nenori praleisti tokios progos. „Važiuoti į tą etapą tai važiuosiu, tačiau negaliu pasakyti, kokia bus mano sportinė forma, kokios vietos gali tikėtis mano gerbėjai. Nesinori jau antrus metus iš eilės dėl traumos nutraukti varžybas“ (pernai Antanui sėkmingai jas baigti sukliudė kojos trauma, kurią patyrė taip pat per padangos vertimo rungtį – V.S.), – teigė mažeikiškis.
Antanas išlieka optimistas: po šios nesėkmės jis, nors ir užleido lyderio pozicijas, bendroje įskaitoje vis dar dalijasi trečia ketvirta vietomis, todėl gerų rezultatų pirmenybėse dar galima laukti.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*