„Statoil“ įsipareigojimai tebegalioja

„Circle K Lietuva“ vis dar neatskleidžia, kada Žemaitijos gatvėje atsidarys daug diskusijų sukėlusi degalinė. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Nuo pavasario verda aistros dėl „Statoil“ degalinės tinklo, dabar pasivadinusio „Circle K Lietuva“, degalinės statybos Mažeikiuose.
Keletas mažeikiškių aktyvistų stengėsi įrodyti, kad šios statybos – neteisėtos, tačiau kol kas nei Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, nei šalies teisėsaugos institucijos šito nepatvirtino.
Ir vis dėlto mažeikiškiai jau gali švęsti mažytę pergalę, nes teisininkai išaiškino, kad beveik prieš du dešimtmečius tarp būsimos degalinės savininkų ir tuometinės valdžios pasirašyta sutartis vis dar galioja. Pagal šį susitarimą, prieš atidarant degalinę, turi būti sutvarkyta ne tik šalia jos esanti aplinka, bet ir kaimyniniai kiemai, įrengtos automobilių stovėjimo, vaikų žaidimų aikštelės, pasodinti medžiai.

Nesulaukė atsakymų

Mažeikių rajono savivaldybėje ne kartą lankęsi degalinių tinklo „Circle K Lietuva“ atstovai teigė,  kad viskas, ką jie daro, yra teisėta, o statyba vyksta pagal šiuo metu galiojančius įstatymus ir teisės aktus.
Susitikimų metu gyventojai teiraudavosi dėl pažadų, jiems duotų prieš beveik dvidešimt metų:  sutvarkyti ne tik šalia degalinės esančią aplinką, bet ir kaimyninių daugiabučių namų kiemus, įrengti parkelį.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “„Statoil“ įsipareigojimai tebegalioja”

 1. Ko parašė:

  Argi gali tokios valstybinės institucijos ,kaip Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija , bei šalies teisėsaugos institucijos ką nors rasti neteisėto ,kai degalinės tinklo savininkas yra „Circel K Lietuva“, anksčiau buvo „Statoil“, kai dėl Mažeikių menko verslininko mažų problemų, jam net neprašant , Mažeikių prokuroras Gžimaila ir Kauno apygardos teisėjas Antanavičius mėgino papirkti Mažeikių rajono teismo teisėją Klemenį.

 2. Ale anonimui parašė:

  Kad kiemai baisūs, su tuo galima sutikti. Jų sutvarkymui iš mūsų uždirbtų pinigų atskaičiuojami mokesčiai, kurie, deja, savivaldos dėka nueina visokių degučių pridarytų skolų padengimui ir pan. Bet ne apie tai kalba: čia kalbama apie verslininkų pažadus juodu ant balto surašytus sutartyje! Ir apie savivaldybės požiūrį į sutartį, kaip teisinį Dokumentą!

 3. Zigmas parašė:

  “Pagal šį susitarimą, prieš atidarant degalinę, turi būti sutvarkyta”. Anksčiau rašytojai rašė , kad pagal susitarimą “iki statybos pradžios”. Tikriausiai, rašote neperskaitę sutarties .Tikriausiai , valdininkai suprato , kad nesąmonę buvo pasakę rašytojai , tai pagalvoję ,jau pasakė kitaip ir rašytoja ,kaip jai sako , taip ir rašo, užuot paprašiusi sutarties ir pati perskaičiusi , o jau tada belieka tik nukopijuoti sutarties sąlygas rašant straipsnį , o ne remtis valdininkų pasakomis.

 4. f parašė:

  Ale “d….”
  Matau ,neskiri valdžios nuo verslininkų.

 5. Ale "Aktyvistai" parašė:

  Patys susitvarkykit tuos kiemus. Įpratę nuo sovietmečio, kad valdžia viską tvarko, bet patys piršto nepajudinat. Apskritai aplink tą Statoilą esančių daugiabučių kiemai yra vieni baisiausių Mažeikiuose. Matosi, kokie “aktyvistai” ten gyvena. Žolę bent nusipjautumėt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video