- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Statybų atliekos keliauja į privačius kiemus

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Aplinkosaugininkai pastebi: civilizuotas statybų ir griovimo atliekų tvarkymas stringa. Teisės aktai reikalauja jas priduoti atliekų tvarkytojams, tačiau neretai jos atsiduria privačiuose kiemuose arba išverčiamos kur papuola.
Apie tai byloja ir redakciją bei aplinka besirūpinančias institucijas pasiekusi informacija iš Linksnakių kaimo – statybų atliekos, atsidūrusios privačiame kieme, supykdė kaimyną.

Į „Santarvę“ nuotraukas, kuriose užfiksuotos statybų atliekos, atsiuntęs vyras, nenorintis būti viešai įvardytas, kaltino kaimynus, teršiančius gamtą, – esą šiedu įrengė nuosavą sąvartyną.
Ilgai su fotografe ieškojome nuotraukose esančių kadrų, nes tikėjomės išvysti teršiamą viešąją erdvę. Tik užsukusios į vieną sodybą, joje atpažinome nuotraukose matytus vaizdus. Tačiau tai, ką išvydome, jokiu būdu sąvartynu negalėjome pavadinti.
„Pas mane jau buvo atvažiavę aplinkosaugininkai. Pakartosiu tą patį ir jums – šias statybos atliekas panaudosiu įvažiavimui į sodybą sutvarkyti, nes bendrojo naudojimo kelias rudenį neišvažiuojamas“, – bene prieš porą savaičių sodybos teritorijoje atsiradusio „sąvartyno“ kilmę trumpai paaiškino Liudvikas Švažas, čia gyvenantis su posūniu.
Vyras pasakojo skelbimą apie dovanojamas statybų atliekas pamatęs internete. Sunkiai besiverčiantys vyrai apsidžiaugę, kad galės nebrangiai susitvarkyti įvažiavimą.

Kaip išsiaiškino „Santarvė“, situacija nėra tokia paprasta, kokia galėjo pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Apie tai plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.