- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Strategijoje pasigesta… strategijos

2017 metų duomenimis, rajono kultūrinėje veikloje dalyvavo 113 meno mėgėjų kolektyvų. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Praėjusiųjų metų gruodžio mėnesį buvo planuojama patvirtinti Savivaldybės kultūros plėtros 2018–2022 metų strategiją. Jai „žalią šviesą“ jau buvo įjungę kai kurie komitetai, tačiau Ekonomikos komiteto sprendimu strategija grąžinta jos rengėjams.
Savivaldos vadovai ir kai kurie politikai svarbiame dokumente pasigedo… strategijos, kuria linkme siūloma plėtoti kultūros veiklą, vertinimų, kas mūsų rajone gerai, o kas blogai.

Pristatyta komitetams

Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros plėtros 2018–2022 metų strategiją rengė konkursą laimėjusi bendrovė. Tarybos komitetams ją pristatė Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė. Strategiją buvo numatyta tvirtinti gruodžio mėnesį vykusiame tarybos posėdyje.
Nors kiti komitetai ir pritarė tokiai kultūros plėtros strategijai, jis užkliuvo Ekonomikos, finansų ir vietinio ūkio komitetui, o tiksliau – jo pirmininkei Laimai Nagienei. Ji stebėjosi, kad rimtame dokumente situacija apie Lietuvos kultūrinę veiklą apibūdinama 2013 ar 2014 metų duomenimis.
„Nusivyliau šituo darbu. Perrašyti statistiniai duomenys, surašytos vietinės reikšmės šventės. Ne to norėjosi iš strateginio plano. Teorijas surašyti galima bet kaip. Man analizės nereikia, man reikia strategijos, norisi konkretumo, kokia linkme kultūra eis“, – kalbėjo L. Nagienė.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.