Streiką palaiko 70 proc. mažeikiškių pedagogų

Klasėse pamokos nebus vedamos dvi valandas. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių rajone pedagogų streiką palaiko 44 ugdymo įstaigos iš 50. Rajone dirba 1 200 neformalaus, ikimokyklinio ugdymo, mokyklų ir gimnazijų pedagogų, parašų jau surinkta beveik 900, t. y. apie 70 procentų.
Artimiausias žingsnis – įspėjamasis streikas vasario mėnesį.

Neatsiliepia trys mokyklos

Mažeikių rajone pedagogų streiką palaiko 44 ugdymo įstaigos iš 50: jau surinkta beveik 900 iš 1 200 rajone dirbančių neformalaus, ikimokyklinio ugdymo, mokyklų ir gimnazijų pedagogų parašų, t. y. apie 70 procentų.
Savo nuomonės nepareiškė Gabijos gimnazija, „Ventos“ pagrindinė ir „Vyturio“ pradinė mokyklos: šiose įstaigose neatlikta apklausa dėl streiko arba čia nėra Darbo tarybos.
Pagal naująjį Darbo kodeksą, streikui gali vadovauti arba profesinė sąjunga, arba Darbo taryba. Profsąjungos jau yra nusisamdžiusios advokatų kontorą, kuri parengė streikui reikalingus dokumentus.
Vasario 1 dieną ugdymo įstaigų, kuriose vyks įspėjamasis streikas, vadovams bus įteikti įspėjimai. Toliau septynias dienas reikia laukti atsakymo.
„Dabar reikia kovoti ne su pasekme, o su priežastimi. O ji yra Švietimo ir mokslo ministerija, kuri pradėjo mokinio krepšelio metodiką keisti du kartus per metus, o tai bus koeficientų, etatų mažinimas. Ir jeigu direktorius protingas ir jam tai labai svarbu, jis streikui neprieštaraus“, –samprotavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Mažeikių susivienijimo pirmininkė Judyta Čejauskienė.

Įspėjamasis streikas

Artimiausias pedagogų profsąjungų žingsnis – vasario 21 dieną aštuntą valandą rytą ugdymo įstaigose dviem valandoms stabdomas darbas: tai bus įspėjamasis streikas. Tam iš dvidešimt keturių rajono profsąjungos susivienijimo tarybos narių pritarė dvidešimt.
„Kito kelio mes neturim ir nematom“, – teigė J. Čejauskienė.
Vasario pradžioje, pagal galiojančias taisykles, reikalavimai ir pranešimas apie būsimą įspėjamąjį pedagogų streiką bus įteikti Savivaldybės administracijos direktoriui: jis savo ruožtu apie Mažeikiuose numatomą streiką turi informuoti Švietimo ir mokslo ministeriją.
„Šis žingsnis reikalingas tam, kad ministerija žinotų, kiek rajonų įsijungia į streiką ir negalvotų, jog streikuoti žada vienas kitas rajonas“, – paaiškino pedagogų profsąjungų lyderė.

Į streiką – vieningai

Nuo sausio 19 dienos LŠDPS pradėjo teisines pasiruošimo streikui procedūras. J. Čejauskienė informavo, kad, vadovaujantis Darbo kodekso nuostatomis, Vyriausybei bei Švietimo ir mokslo ministerijai buvo įteikti streikuotojų reikalavimai, kurie turi būti išnagrinėti ir į juos atsakyta raštu per septynias dienas.
J. Čejauskienė dalyvavo Telšiuose LŠDPS Žemaitijos ir šiaurės rytų Lietuvos regionų atstovų susitikime, kuriame aptartas pasiruošimas streikui, veiklos planas, aktualiausios problemos.
Šiaurės rytų Lietuvos regionui atstovavo LŠDPS pirmininko pavaduotojas Andrius Navickas ir Visagino susivienijimo pirmininkė Zita Mazūrienė.
Abiejų regionų atstovai kaip vieną didžiausių švietimo problemų įvardijo lėšų mokykloms trūkumą. Ministerija, „apkarpydama“ mokinio krepšelį mokytojams, siūlo mažintis koeficientus, imtis nepopuliarių priemonių, tokių kaip nemokamos atostogos, mokinių skaičiaus didinimas klasėse – dėl to mokytojai netektų darbo. Rengiami bendrojo ugdymo mokyklų pertvarkos planai 2012–2015 metais dar labiau padidintų mokytojų nedarbą.
„Mes nesiskaldom, nesidraskom tarpusavyje, vienijamės su Aukštaitija ir rengiame bendrą veiksmų planą, prieš Švietimo ir mokslo ministeriją veikiame bendrai. Pedagogų streikas turi būti visos Lietuvos, ir mes dėl to susitarėm“, – apie susitikimą kalbėjo Mažeikių pedagogų profsąjungų lyderė.

11 Atsakymų į “Streiką palaiko 70 proc. mažeikiškių pedagogų”

  1. Alvydas Medalinskas parašė:

    Alvydas Medalinskas: Informuoju visus, kad šią gražią dieną subrendo įvairių Lietuvos visuomeninių organizacijų susitarimas kitą savaitę, trečiadienį, vasario 22 d. 12 val. surengti visuomeninę pilietinę protesto akciją aikštėje prieš Lietuvos Respublikos Prezidento rūmus kol kas dar sąlyginiu pavadinimu “ Išvykime neteisingumą iš Lietuvos“. Antradienį , švęsdami Užgavėnes, išvysime iš Lietuvos žiemą, kitą dieną pareikalaukime iš mūsų valdžios išvyti vieną kartą neteisingumą ir tuos, kas tai Lietuvoje įkūnija. Pareikalaukime grąžinti dorus teisėsaugos pareigūnus toliau dirbti jų prasmingo ir reikalingo darbo, kovojant su politine, partine korupcija, kontrabanda, neteisėtu praturtėjimu. Rytoj šiuo tikslu Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai: Romualdas Ozolas, Bronius Genzelis ir aš, Alvydas Medalinskas, įteikiame pareiškimą Vilniaus savivaldybėje, kad tokį renginį organizuojame. Kviečiame visus vilniečius ir kitos Lietuvos žmones, neabejingus teisingumui Lietuvoje ir norinčius, kad to teisingumo būtų mūsų valstybėje, aktyviai jame dalyvauti. Apie šio renginio kitas detales dar paskelbsime žiniasklaidoje ir intereneto komentaruose. Perduokite šią informaciją vienas kitam, kaip Sąjūdžio metais, iš lūpų į lūpas ir pakvieskite ateiti savo bendraminčius. Ateikime įšį renginį ne tik su plakatais, atsindinčiais mūsų požiūrį į neteisingumą Lietuvoje, bet ir su trispalvėmis, parodydami, kad mums yra labai svarbi mūsų valstybė.

  2. www. parašė:

    juokas….streikuotojai, imkites darbo- vaikus mokykit arba pas privatininkus padirbėti. Ypatinga specialybė -tik rezultatas minusinis.

  3. nuomonė parašė:

    ,,Reikėtų švietimo skyriui pasidomėti pedagogų darbo laiku, ne paslaptis, kad ji baigiasi apie pietus. “O ponia ar ponas galvojate,kad po pietų pedagogai nebedirba?Tai pagal jus švenčių scenarijai, planai, ataskaitos patys pasirašo, sąsiuviniai, kontroliniai , savarankiški darbai patys išsitaiso, metodinės – demonstracinės priemonės pačios pasigamina, užduotys pačios susikuria?Juk dar ir pamokoms reikia ruoštis…Tai nereikia sakyti,kad pedagogai dirba tik iki pietų…

  4. raskila parašė:

    Iš pedagogų klano daugiausia labai suktų žmogystų-, tai ir savivaldybėje šokių mokytojos patapo paveldo „apsauginėm“, -kai kurios saugo pirmuosius pusvyrius, mat gina džiaugsmelių garbę ir sąžinę-, kai ne kurios patapo „kelių plėšikų „sugyventinėm ,ir vis mokytojos…
    TIK atkreipkit dėmesį, kuo jų vaikai patapo?

  5. Saulius parašė:

    Pedagogai nekreipkit demesio i sios komentaru verksnius jie patys pasiruose dirbt uz bulviu maisa ,nes Taip liepia partija ,anksciau komunistu dabar konservu,jokio skirtumo ,i nori kad jus tokie pat butumet ,juk zinot lietuviai is pavydo kas kas nors geriau gyvens pasikartu o del lengvo darbo kaip cia pasakius juk patys zinot savo numyletus aukselius o pas mokytoja tokiu 20-30 ….

  6. to reiktu susimastyti parašė:

    ir čia pedagogo komentaras…“ mokytojai istisus 9 menesiu neturi atostogu, apart mokiniu kai buna po savaite“. Reikėtų priminti, kad moksleivių rudens, žiemos, pavasario atostogos yra skirtos moksleiviams, bet ne mokytojams. Tačiau jie kartu su mokiniais atostogauja ir už tai algą ima, jau nekalbant apie vasaros atostogas. Kyla retorinis klausimas, kurios specialybės darbuotojai turi dar tokias išskirtines sąlygas? Nereikėtų sureikšminti savo specialybės darbo, nes yra ir kitų spec. taip pat atsakingų ir reikšmingų nuo kurių gali net gyvybė priklausyti… Reikėtų švietimo skyriui pasidomėti pedagogų darbo laiku, ne paslaptis, kad ji baigiasi apie pietus. Taip, kad nereikėtų sriūbauti, o pagalvoti ,gal per daug yra pedagogų kurie tik atstumia dieną. Reikėtų savęs paklausti ką aš duodu, ar paslauga kokybiška, o tik po to reikalauti. Ar daug yra pasišventusių, pasiaukojančių, nuoširdžiai savo žinias perduodančių mokiniams. Yra, bet gaila jų nedaug, jie tyliai dirba savo darbą aukodami save ir savo laisvalaikį ir neturi laiko postringavimams. Džiugu, kad mokiniai( ir tėvai) tokius Mokytojus atskiria ir lenkia prieš juos galvą ir net baigę mokyklą noriai pas tokius pedagogus sugrįžta.

  7. reiktu susimastyti parašė:

    hmmm, o jus ponai nepamirstat kaip ir kokiu būdu mokytojai dirba….pamokoje nuo 15 iki 30 mokiniu, ne visi gabus ir ne visu teveliu vaikai sugeba mokytis, kiti trukdo ir netgi maiso, tai reikia buti ne tik mokytoju bet ir psichologu, po to ivairiu darbu taisymas, keliones, pavadavimai….cia niekas nesiskundzia bet gina savo teises, be to jei nezinojote, mokytojai istisus 9 menesiu neturi atostogu, apart mokiniu kai buna po savaite, tai reiktu susimastyti, kad ir nera sunkus fiziskai, bet nera lengvas psichologiskai….tad manau pries rasant nesamoningus komentarus reiktu kazkam susimastyti apie tai…..ko tylit kai saivaldybe algos belekokios, kitose istaigos, o kai mokytojas kovoja uz savo atlyginima rekiat pilna gerkle, a?

  8. skaitytoja parašė:

    Pedagogams tyleti,daugiau dirbti,paskaicius atrodo,kad apart ju daugiau nera jokiu dirbanciuju.Tikrai mokytoju algos nera apgailetinos ir labai jau pervarge nuo darbo kaip,kad daznai dejuoja.O atostogos irgi labai geros,dar moksleiviu atostogomis pasinaudoja,tad ner ko skustis.Pirmiausia reikia svietimo vadovui rimciau tuo pasidometi ir daznai patikrinti.

  9. to gaila parašė:

    Pagalvokime apie vaikus, kokia bus mokslo kokybė kai klasėse bus virš 30 mokinių. O pinigai švaistomi visokiems auditams, kursams, iš kurių jokios naudos nėra, o kainuoja labai didelius pinigus.

  10. gaila parašė:

    reikėtų norintiems streikuoti pasikeisti vietomis su stovinčiais pedagogais darbo biržoje. Atostogaujate gerbiamieji visą vasarą, neskaitant mokiniams skirtų atostogų rudens, žiemos- taip pat atostogaujate, bet alga eina… Kaip galite auklėti jaunąją kartą patys nesuvokdami šalies realios situacijos. Kyla retorinis klausimas, gal yra per daug pedagogų ir reikėtų norinčius streikuoti „paleisti“ nuo sunkaus darbo… gal rastų „geriau“ apmokamą darbą?

  11. Petras parašė:

    Gaila ,kad tik 30 procentu yra suprantantys siu dienu situacija..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto