Su kaukėmis – ir lauko kavinėse

Nuotr. iš SAM archyvo

Valstybės lygio ekstremalių situacijų operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį patvirtino griežtesnius reikalavimus viešojo maitinimo įstaigoms, kavinėms, barams.
Šios įstaigos nuo rugpjūčio 21 d. privalės riboti lankytojų srautus, užtikrinti reikiamus atstumus bei daugybę kitų reikalavimų, o klientai į viešojo maitinimo įstaigas turės eiti su kaukėmis, kurias bus būtina dėvėti visuomet, išskyrus valgant ir geriant.

Kaip rašoma dokumente, viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės, barai, naktiniai klubai ir kitos pasilinksminimo vietos įpareigojamos imtis šių priemonių:
• Lankytojai, perkantys maistą išsinešimui ar užsisakantys maistą valgymui vietoje, eilėse prie kasos turi laikytis saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito.
• Atstumas tarp stalų turi būti toks, kad prie skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu. Jei tarp stalų įrengiamos ne mažesnės nei 90 cm pločio ir 140 cm aukščio pertvaros, atstumas tarp stalų gali būti toks, kad prie skirtingų pertvaromis atskirtų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito būtų nutolę ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
• Prie baro sėdintys lankytojai vienas nuo kito turi būti nutolę ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.
• Lankytojai viešojo maitinimo įstaigoje turi valgyti ir gerti tik sėdėdami prie stalų ar baro.
• Į viešojo maitinimo įstaigą (tiek į uždaras, tiek į atviras erdves) turi būti įleidžiami tik nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) dėvintys lankytojai.
• Prie įėjimo į viešojo maitinimo įstaigą, lankytojams gerai matomoje vietoje, turi būti pateikta informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.).

Valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose lankytojams dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones neprivaloma.
Nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Parengta pagal SAM Spaudos informacijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video