- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Su Spaudos diena Prezidentė sveikina kiekvieną, kuris brangina lietuvišką žodį

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena sveikina visus kalbos puoselėtojus, rašytojus, žurnalistus, bibliotekininkus ir kiekvieną, kuris brangina lietuvišką žodį.
„Didžiuokimės savo kalba ir saugokime ją, kaip didžiausią tautos turtą. O žiniasklaidos laisvę – kaip neginčijamą demokratijos vertybę“, sakoma Prezidentės sveikinime.
Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga sveikina rašytojus, žurnalistus, redaktorius, bibliotekininkus ir visus, prisidedančius prie lietuvių kalbos puoselėjimo.
Pasak Vyriausybės vadovo, kasmet gegužės 7-ąją turime progą įvertinti gimtojo žodžio svarbą, prisiminti jo išsivadavimą iš anuomet keturis dešimtmečius trukusios nelaisvės. „Akivaizdu, kad tik begalinis tautos ryžtas 1904-aisiais įveikė carinės valdžios primestą spaudos lotyniškais rašmenimis draudimą, atskleidė jos brandumą ir sąmoningumą“, – sako Premjeras.
Pasak Ministro Pirmininko, gimtąją kalbą daugelį metų puoselėjo, kūrė ir vis platesnius kelius jai atvėrė mokytojai, mokslininkai, rašytojai bei žurnalistai: „Todėl lietuviškas žodis tapo saugus ir stipriai prisidėjo prie mūsų tapatybės formavimosi, valstybingumo stiprinimo“.
„Tačiau šiandien, kai laisvoje šalyje išleidžiama tūkstančiai knygų, mirga gausybė leidinių, valstybinė kalba sklinda įvairiais kanalais, nepraraskime budrumo ir orumo. Branginkime, saugokime savąjį žodį ir niekada neverskime jo trauktis į pašalius“, – kviečia Ministras Pirmininkas, linkėdamas tvirtybės saugant bei puoselėjant lietuvių kalbos lobyną.