Su žemės ūkio ministru – apie svarbiausias aktualijas

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Žemės ūkio ministerijoje vyko ministro ir žurnalistų susitikimas, kurio metu buvo pristatytos karščiausios ir aktualiausios žemės ūkio aktualijos Lietuvoje. Jame dalyvavo ir „Santarvės“ atstovai.

Padidintos vilkų medžioklės kvotos

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys susitikimą pradėjo nuo gerų naujienų. Jis pasidžiaugė, kad Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijos sutarė, kaip reguliuoti vilkų populiaciją. Šį medžioklės sezoną leidžiama sumedžioti iki 110 vilkų – anksčiau kvotos dydis buvo 60.
Žemės ūkio ministerijos duomenimis, iki spalio mėnesio vilkų žala padaryta apie 1200 gyvūnų, bet atlyginti žalą prašoma tik už per pusę tiek. Todėl ministerija siekia supaprastinti žalos kompensavimo tvarką. Iki šiol dėl jos buvo galima kreiptis, tik kai sudraskytas gyvulys nuvežamas utilizuoti į Rietavą. G. Surplys informavo, kad ateityje, jei tam pritars ir Aplinkos ministerija, užteks vietos veterinarijos gydytojo pažymos.

Per griežti reikalavimai

Žemės ūkio ministras kalbėjo ir apie problemas, kylančias dėl afrikinio kiaulių maro. G. Surplio teigimu, per griežti apribojimai kiaulių augintojams kerta per kišenes.
„Jeigu ūkyje dėl šio maro krito kiaulė, Europos Komisija yra įvedusi draudimą dešimties kilometrų spinduliu eksportuoti ir kitų ūkių kiaules. Kam tokie draudimai, jei juose laikomasi griežtų biosaugos reikalavimų? Žemės ūkio ministerija siekia jų pakeitimų“, – informavo ministras.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*