- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Suteikė pastogę daugiavaikei šeimai

Daugiavaikė šeima gerų žmonių dėka turės jaukius ir šiltus namus. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ingrida ir Simonas Jenšauskai su septyniais vaikais nuo šiol turės jaukius, šiuolaikiškai sutvarkytus namus.
Užleisti daugiavaikei šeimynai sūnui Eugenijui priklausantį namą – toks buvo visos ūkininko Stasio Kupliausko šeimos sprendimas.

Džiaugėsi gerumu

Šerkšnėnų seniūnas Alfonsas Šakauskas pasakojo, kad ūkininko Kupliausko šeima Jenšauskų šeimyna rūpinasi ne vieneri metai.
„Esame Kalėdų stebuklo liudininkai. Šie žmonės labiau myli kitus nei save“, – tokiais žodžiais Kupliauskų gerumą įvertino seniūnas.
Ir kiti seniūnijos atstovai jiems negailėjo gerų žodžių. Kupliauskai esą pagrindiniai seniūnijos rėmėjai. Reikia žvyro, smėlio – atveš, technika pagelbės, sniegą nuvalys.
Nors ūkininkas gyvena Sedos seniūnijoje, tačiau bendradarbiauja su Šerkšnėnų seniūnija. Pats Stasys „Santarvei“ sakė, kad jis visa širdimi yra šerkšnėniškis, nes iš Šerkšnėnų kilę jo tėvai, ten praėjo vaikystė ir jaunystė.

Priglaudė po gaisro

Daugiavaikę Jenšauskų šeimą Kupliauskai taip pat globoja ne vienerius metus. Padeda malkomis, pašaru ir kitkuo. Tuo labiau kad Simonas ne vienerius metus dirba jų ūkyje.
Prieš keletą metų kilus gaisrui jauna šeima liko be pastogės, glaudėsi tai vienur, tai kitur. Jos tada pagailėję Kupliauskai ir įleidę į to paties namo dalį. Matė, kad daugiavaikei šeimynai patalpos per mažos, todėl nusprendė užleisti visą namą.

Įsigijo tikėdamasis gyventi

Namas, kurį užleido daugiavaikei šeimai, priklauso ūkininko Kupliausko sūnui Eugenijui. Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vyriausiojo specialisto Eugenijaus Kupliausko šeima gyvena mieste, augina mažą vaiką.
Eugenijus pasakojo namą įsigijęs tikėdamasis čia įsikurti: pakeitė stogą, šiuolaikiškai suremontavo, atsivežė baldų.
„Tačiau kol vaikas mažas, nepatogu važinėti į Mažeikius. Tad planus atidėjome neapibrėžtam laikui“, – teigė namo savininkas.

Visos šeimos sprendimas

Eugenijaus teigimu, namą užleisti daugiavaikei šeimynai, buvo tėvo pasiūlymas. Jį aptarė visa Kupliauskų šeima – prieštaraujančių nebuvo.
Pas tėvus su šeima gyvenantis ir savo ūkį turintis jaunėlis sūnus Stasys patikino, kad pavydo tikrai nebuvo.
„Džiaugiamės, kad galime padėti tai šeimynai. Kad tik visi sveiki būtų“, – sakė jaunasis ūkininkas. Jam pritariamai linkčiojo ir žmona Greta. Šių jaunųjų ūkininkų ūkis rajone šiemet pelnė trečiąją vietą.
„Padarėme bėdų turgų“, – šypsojosi Kupliauskai, tačiau į klausimą, už kiek bėdą „pirko“, nė vienas nenorėjo atsakyti. Esą ne pinigai svarbiausia.

Neslėpė jaudulio

26 metų septynių vaikų mama Ingrida neslėpė ašarų, graudindamasi dėl tokios kalėdinės dovanos. Jaudinosi ir vyriausioji dvylikametė duktė.
„Sunku kalbėti. Trūksta žodžių“, – kartojo jaunoji mama, laikydama savo mažąją, vos pusės metų dukrytę.
Šeimos galva Simonas buvo dar nekalbesnis.
Patiems mažiesiems labiausiai rūpėjo Savivaldybės, seniūnijos atstovų atvežtos dovanos, lauktuvės. Jaunai šeimynai buvo perduotos akcijos „Sušildykim sielas“ metu Mažeikių rajono ikimokyklinių ugdymo įstaigų ir pavienių mažeikiškių suaukotos dovanos.