Suvenyrų nėra, nes jie nepaklausūs?

„Kaukučio“ savininkė Silva Mikužienė sako, jog turistai, rajono svečiai domisi mažeikietiškais suvenyrais. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikiuose apsilankantys svečiai – pas artimuosius iš užsienio trumpam grįžtantys kraštiečiai, žmonės, iš toliau atvykstantys čia darbo reikalais, o taip pat turistai pastebi Mažeikius reprezentuojančių suvenyrų, atvirukų trūkumą.
Įvairių įstaigų atstovai tvirtina: jų gaminti neapsimoka dėl to, kad nėra perkančiųjų.

Ieško, bet nesuranda

Kelionei į kitus miestus ar užsienio šalis išsiruošiama ne kasdien. Atvykus norisi ne tik apžiūrėti vietos įžymybes, bet prisiminimui įsigyti vieną ar kitą suvenyrą, atviruką, atvirlaiškį su tos šalies, miesto simbolika.
Liepą Mažeikiuose apsilankiusi žurnalistų iš Baltarusijos delegacija norėjo įsigyti suvenyrų, bet nei magnetukų, nei kitų niekučių su mūsų miesto simboliais ar vaizdais nesurado.
Atostogų į gimtuosius Mažeikius grįžusi užsienyje šiuo metu gyvenanti moteris pasakojo norėjusi savo draugams į užsienį išsiųsti atvirukų su gimtojo krašto nuotraukomis.
„Vieną kitą atviruką su Vilniaus, Klaipėdos, Trakų, Palangos vaizdais didžiuosiuose prekybos centruose aptikau. O štai su Mažeikių gamtovaizdžiais jų niekur nemačiau. Kodėl nėra miestą reprezentuojančių atvirukų?“ – klausė buvusi mažeikiškė.
Kitas mažeikiškis pasakojo radęs išeitį – tokius atvirukus, kai prireikia, jis sumaketuoja pats ir paprašo atspausdinti fotosalone.

Prioritetas – atributai krepšinio fanams

Pagalvojus apie tai, kur ieškoti firminių, mažeikietiškų suvenyrų bei atvirukų, pirmiausia į galvą  ateina mintis apie Mažeikių paštą bei didžiuosius prekybos centrus.
Aplankius senamiestyje ir mikrorajone įsikūrusius prekybos centrus, įsitikinta: suvenyrų su Mažeikių simboliais – nė kvapo. Užtat Lietuvą, jos sostinę Vilnių bei kurortinius miestus reprezentuojančių grožybių – tiek, kad galima rinktis. Artėjant Europos krepšinio čempionatui, lentynose buvo gausu ir krepšinio aistruolių atributikos – triukšmalazdžių, marškinėlių, kepuraičių, šalikų su užrašais „Lietuva“.
Atvirukų stenduose radome ir pavienių atvirukų, ir jų rinkinių su mūsų šalies miestų vaizdais.
Lietuvos pašto skyriuje suvenyrų irgi yra, tačiau susijusių su mūsų rajonu pirkėjams nesiūloma.

Gamintojų ir tiekėjų yra

25-erius metus Mažeikiuose veikiančio suvenyrų ir dovanų salono „Kaukutis“ savininkė Silva Mikužienė sako, jog pirkėjams, besidairantiems suvenyrų su Mažeikių simbolika, turi ką pasiūlyti. O ir žmonių, klausiančių, prašančių tokių dalykėlių, tikrai yra.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Suvenyrų nėra, nes jie nepaklausūs?”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Rolandai, kurkite, siūlykite idėjas, skatinkite ir kitus tai daryti. Kuo daugiau kuriančių žmonių, tuo geriau visiems.

  2. Rolandas parašė:

    Visų pirma,kažką įmantraus reikėtų sukurti Mažeikiuose,kad pritrauktų turistų. Pvz. Telšiai. Ekskursija po piliakalnius,Džiugo sūrio degustacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*