Anemijai stop: ką gali feritino tyrimas

Dar dažnai užsimerkiama prieš anemijos (mažakraujystės) ženklus, kol bendrasis kraujo tyrimas neparodo kritusio eritrocitų ar hemoglobino kiekio. Tačiau dabar galite aplenkti šią visą organizmą dusinančią ligą.
Greičiau pavargstama, padidėja dirglumas, svaigsta galva, šiek tiek blykšta oda, kartais greičiau plaka širdis, kamuoja depresija ar blogėja atmintis, o bendrasis kraujo tyrimas jokių problemų nerodo. Todėl dėl pablogėjusios savijautos kaltė neretai suverčiama įtemptam darbui, miego stokai ir kt. Taip ir gyvenama, kol ilgainiui anemija visai neprilenkia prie žemės.
Vis tik dažniausiai pasitaikančią geležies stokos anemiją galima aplenkti, jei laiku paėmus kraujo atliekamas feritino tyrimas. Jis leidžia laiku įvertinti organizmo geležies atsargas. Jeigu jos mažėja, įtariama prasidedanti liga – slaptoji mažakraujystė. Anksti ją diagnozavus ir parinkus teisingą gydymą, per vieną du mėnesius žmogus vėl atgauna gyvenimo džiaugsmą.
Tvirtinama, kad žmonių, kuriems pradeda trūkti geležies, yra 2–3 kartus daugiau nei sergančiųjų jau išryškėjusia anemija. Norint laiku pagauti geležies stokos mažakraujystę, geriausia iškart atlikti kompleksinį – bendrąjį kraujo, geležies kiekio kraujyje ir feritino – tyrimą. Kitu atveju ligos gydymas gali būti gerokai uždelstas.
Anemija gali užklupti ir dėl vitamino B12 bei folio rūgšties stokos. Norint ją nustatyti atliekamas homocisteino tyrimas. Mažakraujystė savaime nepraeina, o negydant gali baigtis labai liūdnai.

AKCIJA! Dabar su didele nuolaida atlikite bendrąjį kraujo, geležies kiekio, feritino ir homocisteino tyrimus „MEDICINA PRACTICA“ laboratorijoje Vilniaus g. 2, tel. 350 63. Iš anksto registruotis nereikia. Tyrimus geriau atlikti nevalgius. Akcija – iki balandžio pab. Aukščiausi kokybės standartai. Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt

Sut.13/17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*