Apsaugok stiprią širdį!

Dabar gerokai pigiau „Medicina practica“ laboratorijoje galite atlikti kraujo tyrimus, padedančius įvertinti širdies ir kraujagyslių būklę. Tokia sveikatos profilaktikos akcija vyksta iki birželio pabaigos.
Nelaukite, kol suskaus krūtinę – tuomet širdies liga paprastai jau būna pažengusi. Dar labiau uždelsus gali tekti saujomis gerti vaistus ar net gultis ant operacinio stalo. Todėl labai svarbu net ir jauniems žmonėms savo širdimi rūpintis reguliariai.
Pagrindinė širdies ir kraujagyslių ligų priežastis – aterosklerozė. Daugiausia gyventojų miršta nuo jos komplikacijų: infarkto, insulto, širdies nepakankamumo ir kt.
Ši klastinga liga gali daug metų tyliai progresuoti. Todėl labai svarbu aterosklerozę anksti diagnozuoti ir kontroliuoti. Čia padeda pažangūs kraujo tyrimai. Tačiau akivaizdu, kad nebeužtenka išsitirti tik cholesterolį.
Specialistai tvirtina, kad aterosklerozės pagrindas – lėtinis kraujagyslių uždegimas. Jį leidžia diagnozuoti didelio jautrumo C reaktyvinio baltymo tyrimas (hs-CRB). Šis kraujo tyrimas padeda įspėti apie infarkto ar insulto pavojų net ir tuos pacientus, kurių cholesterolis dar atitinka normą. Svarbu, kad tyrimo metu žmogus nesirgtų infekcine ar kita uždegimine liga.
Aktuali išlieka ir lipidograma, kuri parodo bendrojo, „gerojo“, „blogojo“ cholesterolio ir trigliceridų kiekį. Aterosklerozei progresuojant „blogieji“ kraujo riebalai skverbiasi į uždegimo pažeistas kraujagyslių sieneles.
Po aterosklerozės komplikacijų seka ūmus arba lėtinis širdies nepakankamumas. Šią mirtinai pavojingą ligą galima iškart nustatyti atlikus NT-pro BNP tyrimą. Jis taip pat padeda įvertinti, ar širdies nepakankamumas tinkamai gydomas.

AKCIJA! – lipidogramą, didelio jautrumo CRB ir NT-pro BNP tyrimus atlikite „MEDICINA PRACTICA“ laboratorijoje Vilniaus g. 2, tel. 350 63. Aukščiausi kokybės standartai. Akcija – iki birželio pab. Prieš tyrimą būtina bent 12 val. nevalgyti. Iš anksto registruotis nereikia. Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt

Sut.13/17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*