Burnos ligų išvengti galima, bet svarbu laikytis taisyklių

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Dantų ir dantenų ligos Lietuvoje yra ypač paplitusios. Karantino laikotarpiu žmonės negalėjo patekti pas odontologus. Todėl dabar susiduriama su šių ligų paūmėjimu, stipriu skausmu, įvairiomis komplikacijomis.
Apie tai, kaip šių ligų išvengti ir kaip jas valdyti susirgus, „Santarvei“ pasakojo iš Mažeikių kilusi gydytoja odontologė Indrė Stankevičienė.

Šiuo metu disertaciją apie burnos ligų profilaktiką ir jų ryšį su įvairiomis žmogaus lėtinėmis ligomis rašanti odontologė I. Stankevičienė, atsakydama į labiausiai žmonėms rūpimus klausimus apie dantų ir dantenų ligas, tikino, kad džiaugtųsi, jei šia informacija, atsakymais galėtų prisidėti prie Mažeikių miesto bei rajono gyventojų švietimo burnos sveikatos klausimais.
Lietuvoje 2017–2018 metais buvo vykdomas Nacionalinis burnos sveikatos tyrimas. Tyrėjų – odontologų komanda lankė įvairių šalies miestų bei miestelių gyventojus.
Tyrimas atskleidė, kad žmonių burnos būklė yra prasta. Juos kamuoja ėduonis, periodonto ligos. Daugelis šalies gyventojų kasdien patiria diskomfortą, susijusį su dantimis, dantenomis. „Blogiausia, kad dauguma apsilankiusiųjų mūsų organizuotose nemokamose patikrose nežinojo, kaip iš tikrųjų reikėtų prižiūrėti savo burną, turėjo daugybę klausimų. Pastebėjome, kad žmonės nedrįsta ar bijo paklausti savo gydytojo apie tai, kaip turėtų naudoti tam tikras priemones. O kartais, ypač mažesniuose miesteliuose, kur ne visada galima pasirinkti specialistą, tiesiog juo nepasitiki“, – pasakojo I. Stankevičienė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*