Būsimiems tėveliams – nemokami kursai ir mankštos

Į būsimų mamų mokymus renkasi mamos, norinčios kuo daugiau sužinoti apie kūdikių atėjimą į šį pasaulį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Besilaukiančios mamos ir tėveliai mūsų mieste gali nemokamai lankyti specialius mokymus ir mankštas. Tačiau šiuos užsiėmimus vedantys specialistai mano, kad dalyvių galėtų būti ir daugiau. O būsimos mamos teigia, kad apie šiuos mokymus yra per mažai informacijos. Apie juos sužinančios tik viena iš kitos – iš lūpų į lūpas. Be to, moterys įsitikinusios, kad jei mokymai vyktų ne darbo metu, klausytojų būtų dar daugiau, aktyviau juose dalyvautų ir vyrai.
Specialūs nemokami mokymai būsimoms mamoms ir tėveliams Mažeikiuose buvo rengiami prieš gerą dešimtmetį, po to buvo kelerių metų pertrauka ir tik daugiau nei prieš metus jie atgaivinti.
Viena pirmųjų į tokius nemokamus mokymus pakvietė Mažeikių ligoninė.
Čia paskaitos būsimoms mamoms vyksta kiekvieno mėnesio pirmuosius tris antradienius – Mažeikių ligoninės posėdžių salėje. Jas skaito Mažeikių ligoninės akušerijos-ginekologijos ir neonatologijos skyriaus vyriausioji akušerė, slaugos administratorė Alma Barvydienė, gimdyklos akušerė Rasa Molienė ir bendrosios praktikos slaugytoja Rima Juškienė.
Specialistės būsimas mamas supažindina su nėštumo eiga, gimdymu ir naujagimio žindymu bei maitinimu.
„Paskaitos yra nemokamos. Jas gali lankyti ne tik tos moterys, kurios laukiasi pirmųjų vaikelių, bet ir jau turinčios vieną, du ar daugiau vaikų. Laukiami ir tėveliai, kitų rajonų gyventojai“, – „Santarvei“ sakė A. Barvydienė.
Besilaukiančioms mamoms yra siūloma ir mankštintis. Pagrindinius pratimus parodo specialistai – kineziterapeutai.

Plačiau apie mokymus būsimiems tėveliams – „Santarvės“ laikraštye

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*