Gyvenimas, Sveikata | 2015-07-24 15:55 | Autorius:
Versija spausdinimui

Dantų implantai – nauji dantys visam gyvenimui(2)

Šiuolaikiškai įrengti visi MALOCLINIC|DPC kabinetai

Nuo mažens visi žinome, kad dantis reikia nuolat prižiūrėti. Tačiau ką daryti, jei gyvenime nelabai paisėme mamos taisyklių ir prižiūrėti jau nebėra ko? Ar jau laikas užsisakyti išimamus dantų protezus?
Šiandien turime visais atžvilgiais tinkamesnę išeitį – dantų implantus, kurie leidžia patikimai atkurti dantis visam žmogaus gyvenimui.
Šiandien, dėl pažangių šiuolaikinių technologijų, dantų protezai nebėra būtinybė. Siūloma alternatyva – dantų implantai.
Kas yra dantų implantas? Tai dirbtinė šaknis, pagaminta iš titano, kurią gydytojas įsuka į žandikaulį. Jai prigijus, ant šios dirbtinės šaknies uždedamas vainikėlis, tiltas ar kitas protezas. Su dantų implantais žmogus atrodo ir jaučiasi  kaip su savo dantimis. Jie nespaudžia dantenų, jų nereikia išsiimti prieš miegą. Prižiūrėti implantus reikia taip pat, kaip ir įprastus dantis.

Išradimui – 50 metų

Šiuolaikinių titaninių dantų implantų išradėju laikomas švedų mokslininkas, profesorius Per-Ingvar Brånemark. Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje, 1952 metais, mokslininkas atrado, kad titanas, labai stiprus ir lengvas metalas, įsodintas į kaulą jis gali tarnauti kaip pagrindas keičiant natūralius dantis dirbtiniais. Žmogaus organizmas, paprastai atmetantis bet kokius svetimkūnius, priima titaną ir šis lengvai pritampa žandikaulyje bei sudaro patvarų biologinį junginį. Šis fenomenas buvo pavadintas osteointegracija – „kaulo susijungimu“.
Pirmajam pacientui šiuolaikiniai titaniniai implantai buvo įdėti 1965 metais ir tarnavo iki gyvenimo pabaigos – daugiau nei 40 metų.

MALOCLINIC|DPC vadovas Simonas Bankauskas

Dantų protezai – trumpalaikis sprendimas

Nepaisant to, kad pirmieji implantai pacientui buvo įdėti prieš pusę amžiaus, išimamus dantų protezus naudoja dar nemažai žmonių. Tik jie gali papasakoti apie nemalonų jausmą, kai dantenos tampa skausmingos valgant ar net kalbant. Dažnai, net naudojant labai aukštos kokybės protezus, dantų tilto konstrukcijai reikia nušlifuoti visiškai sveikus dantis.
Be to, po dantų tiltu paliekant tuščią vietą, žandikaulio kaulas iš karto pradeda retėti. Dėl šio proceso, vadinamo kaulo atrofija, išnykus žandikaulio linijai, protezo plokštelė išvis nebesilaiko burnoje, nes jos nebėra prie ko kabinti.
Ilgai delsiant kaulo kiekis ženkliai mažėja. Todėl vėliau gali prireikti papildomos kaulo priauginimo procedūros. Nykstant žandikauliui keičiasi žmogaus veido bruožai, atsiranda būdingos gilios raukšlės palei burną, o lūpų kampučiai nusvyra žemyn – žmogus atrodo senesnis, negu yra iš tikrųjų.
Kad to išvengtume, periodiškai tenka keisti dantų protezus, nes kaulinio audinio dėvėjimasis dažnai lemia dantų ir burnos struktūros blogėjimą. Kad protezas geriau laikytųsi, jis klijuojamas prie gomurio specialia pasta. Tačiau vykstant veido struktūros pokyčiams ir dėl to, kad klijuojamas prie minkštųjų audinių, dantų protezas bet kada gali iškristi. Pavyzdžiui, juokiantis ar kalbant. Tai yra nepatogu ir neestetiška, sukelia nepasitikėjimo jausmą, verčia įsitempti ir nuolat galvoti apie protezą.
Mokslo dėka dantų implantai tapo neįkainojama galimybe vietoj protezų bei įprastų dantų tiltų turėti nuolatinius, patogius ir patrauklius natūralių dantų pakaitalus visam likusiam gyvenimui.

Nauji dantys per dieną

MALOCLINIC|DPC vadovas Simonas Bankauskas pasakojo, kad klinikoje naudojami implantai ir kitokios medžiagos, kuriomis dantis galima atkurti iš karto – per vieną dieną.
Į ką tik pašalinto danties šaknies vietą sriegiamas implantas ir ant jo iš karto tvirtinamas laikinasis dantis.
„Laikinojo danties išvaizda ir funkcijos nesiskiria nuo nuolatinio – gražiai atrodo, juo iš karto galima
kramtyti, o po kelių mėnesių laikinasis dantis pakeičiamas nuolatiniu“, – sako MALOCLINIC|DPC vadovas S. Bankauskas.
Implantas paprastai įdedamas per 10–15 minučių. Bendra procedūros trukmė priklauso nuo individualaus atvejo. Po procedūros pacientui suteikiama implanto gamintojo viso gyvenimo garantija. Implantas galutinai prigyja per 2–6 mėnesius.

Mažiau yra geriau

MALOCLINIC|DPC Lietuvoje teikia unikalų būdą „visi ant keturių“, kuris skirtas tvirtinti viso apatinio žandikaulio dantų protezui, tai taikytina daugumą dantų praradusiems žmonėms. Iki šiol jiems tradiciškai yra siūlomi prastai besilaikantys, burnoje slankiojantys ir dažnai gomurį žeidžiantys nuimamieji dantų protezai. Naudojant „visi ant keturių“ metodą – visiškai atkuriami dantys, tačiau vietoj tradiciškai sriegiamų 6–8 implantų yra naudojami tik keturi. Tai iš esmės keičia viso gydymo eigą, sutrumpina procedūrų laiką ir mažina kaštus.
Šis būdas leidžia nenaudoti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Vieno vizito pas gydytoją metu įsriegiami implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, tvirti ir kramtymo funkciją visiškai atkuriantys laikini arba net ir nuolatiniai dantys.
Taip gydyti galima bet kokio amžiaus žmones. „Visi ant keturių“ būdą galima derinti su jau minėtu momentiniu implantavimu, kai implantai įsriegiami iš karto pašalinus sugedusius dantis. Tai labai patogu,
jei burnoje yra likę vos keli nebepatikimi savi dantys.
MALOCLINIC|DPC pirmieji Lietuvoje pradėjo naudoti skruostinius implantus viršutiniams žandikauliams atkurti. Tradiciškai tokiai procedūrai reikia priauginti viršutinio žandikaulio kaulą. Tai yra sudėtinga, sunkiau kontroliuojama procedūra, jai būtina speciali priežiūra.
Siekiant išvengti sudėtingų procedūrų ir galimų komplikacijų, buvo sukurti specialūs skruostiniai implantai, kuriuos naudojant sumažėja galimų komplikacijų rizika ir sutrumpėja gijimo laikas.
Skruostiniai implantai yra ilgesni nei įprastiniai ir tvirtinami skruostikaulyje, kuris yra pakankamai kietas, kad išlaikytų kramtymo jėgą.
Beje, MALOCLINIC|DPC aukštos klasės specialistai atlieka implantavimo procedūros net ir tais atvejais, kai pacientai turi tam tikrus rizikos veiksnius – serga cukriniu debetui, yra po chemoterapijos, turi aukštą kraujo spaudimą.

Gydo miegančius

Baimė gydytis dantis – tai dažnai pasitaikanti priežastis, dėl kurios vengiame lankytis pas odontologą. MALOCLINIC|DPC vadovas S. Bankauskas tikina, kad šiuolaikinėse odontologijos gydymo įstaigose jautriems pacientams dantų gydymo ir implantavimo procedūros gali būti atliekamos naudojant sedaciją, kai pacientas medikamentais primigdomas, kad nieko nejaustų.
Pageidaujant atliekama ir narkozė, tada gydytojas anesteziologas visiškai užmigdo pacientą. Tai tokia pat procedūra, kokia daroma atliekant medicinines operacijas. Sedacija ar narkozė reikalinga ne tik itin jautriems žmonėms, bet ir vaikams, jei jie per maži ir gali išsigąsti.

Mažiau baimės, daugiau laimės

Paciento sedacija gali būti atliekama keliais būdais. Raminamuosius vaistus prieš procedūrą galima išgerti, jie gali būti suleisti į veną arba įkvepiami per kaukę.
Išgerti gydytojo paskirtus raminančiuosius medikamentus reikia likus ne mažiau nei 30 min. iki procedūros, kad pradėjus gydymą jie jau veiktų. Procedūros metu pacientas būna ramus, mieguistas, bet sugeba vykdyti odontologo nurodymus. Ši sedacijos rūšis netinka labai ilgos trukmės procedūroms, nes sedacijos gylį sunku kontroliuoti, o nuryti papildomos vaisto dozės pacientas nebegalės.
Odontologinės procedūros metu, kai medikamentai leidžiami tiesiai į veną, jų veikimo pradžia ir trukmė yra gerai prognozuojama ir kontroliuojama. Tai leidžia pasiekti norimą paciento sedacijos gylį ir jį keisti priklausomai nuo poreikio procedūros metu. Medikamentai suleidžiami naudojant elektronines švirkštines pompas, kuriomis galima labai tiksliai dozuoti vaistus, norint išlaikyti nuolatinį paciento sąmonės slopinimo gylį net ir ilgos procedūros metu.
Pacientui įkvepiant trumpo veikimo garinius anestetikus galima gerai kontroliuoti sedacijos gylį ir trukmę, tačiau kvėpavimo kaukė apsunkina gydytojo odontologo darbą, todėl inhaliacinė sedacija naudojama rečiau. Įkvepiami medikamentai puikiai tinka bendrosios nejautros (narkozės) palaikymui, naudojant dirbtinę plaučių ventiliaciją.
Sedacijos metu gydytojas anesteziologas-reanimatologas nuolat stebi paciento sąmonės būklę, širdies darbą, kraujo spaudimą, kvėpavimą ir organizmo įsotinimą deguonimi. Saugumui užtikrinti odontologijos klinikoje yra paruoštos visos reanimacijai ir gyvybinėms funkcijoms palaikyti reikalingos priemonės.

MALOCLINIC|DPC teikiamos paslaugos:
Implantacija,
Anestezija,
Protezavimo paslaugos,
Endodontinis gydymas ir pergydymas,
Chirurginės procedūros,
Ortodontinis gydymas,
Terapinis dantų gydymas,
Periodonto ir burnos gleivinės ligų gydymas,
Profesionali burnos higiena,
Rentgenologiniai tyrimai,
Dantų balinimas, papuošalai, kapos,
Vaikų dantų gydymas bei profilaktika.

Apie MALOCLINIC|DPC Dantų priežiūros centrą

  • 2015 m. Dantų priežiūros centras susijungė su pasaulio implantologijos lyderiu tinkle MALO CLINIC ir tapo MALOCLINIC|DPC.
  • Šiuo metu šalyje veikia net 7 MALOCLINIC|DPC filialai.
  • Tai didžiausias odontologijos paslaugų tinklas Lietuvoje.

Tel. pasiteirauti: 8 632 000 05
Kaunas, Klaipėda, Alytus, Anykščiai, Mažeikiai, Raseiniai, Jurbarkas

REK-14446

  • Dalintis
  • Facebook
  • Twitter
Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

  • Dažnai implantai būna per brangūs, ypač senjorams.. Yra populiaru darytis protezavimą. Kitaip tariant dantų tiltas kaina šiek tiek nusileidžia implantams, tad yra prieinamesnis, bet toks pats geras būdas turėti gražius dantukus.

  • Komentaras yra nebeaktualus, todėl neberodomas

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.