Ir Mažeikiuose daugėja sergančiųjų peršalimo ligomis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Visoje Lietuvoje auga sergamumas ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Ne išimtis ir Mažeikių rajonas. Pirmą šių metų savaitę mūsų rajone sergamumo gripu ir ūmine viršutine kvėpavimo takų infekcija siekė beveik 65 atvejus 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento duomenimis, Telšių apskrityje didžiausias sergamumas šiomis ligomis fiksuotas Telšių rajono savivaldybėje – beveik 71 atvejis 10 tūkst. gyventojų, Rietavo rajono savivaldybėje – 58, o Plungės rajono savivaldybėje – 46,5 atvejo. Dominuoja ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos, o gripo atvejų dar nedaug: Telšių apskrityje registruota 15 klinikinių gripo atvejų (iš jų – 6 atvejais sirgo vaikai): Telšių rajone – 9, Mažeikių rajone – 5, o Rietavo savivaldybėje – 1.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*