Gydytoja: „Migrena nėra išgydoma, tačiau galima ją kontroliuoti“

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Migrena – itin dažna bei sudėtinga liga, nuo kurios visiškai pasveikti neįmanoma. Nors galima išgyventi ilgus laikotarpius be priepuolių, sergantiesiems migrena polinkis juos patirti niekada neišnyksta.

Moterys serga dažniau

Taip pat klaidinga manyti, jog migrena – tik moterų liga. Nors moterys ja serga 2–3 kartus dažniau, ši liga kamuoja ir apie 8 procentus vyrų. Vilniaus „Kardiolitos“ klinikų Neurologijos centro gydytoja neurologė Jurgita Vainauskienė pasakoja, kas provokuoja migreną, kaip ji pasireiškia ir kokiais būdais ši liga yra gydoma.
Migrena yra lėtinė neurologinė liga, pasireiškianti ne tik galvos skausmo priepuoliais, kurie paprastai trunka nuo 4 iki 72 valandų, bet ir juos lydinčiais simptomais: vėmimu, pykinimu, jautrumu šviesai, garsui, kvapui. Dėl pakitusio galvos smegenų jautrumo migrena sergantys žmonės kitaip reaguoja į įprastus dirgikius, tokius kaip oro permainos, hormonų svyravimas ar net staigus fizinis krūvis.

Būna dviejų tipų

Migrenai diagnozuoti specialių tyrimų nėra – liga nustatoma pokalbio su gydytoju metu. Polinkis į migreną yra nulemiamas kelių genų derinio, taigi migrena neturi sukėlėjo ir šiai ligai priskiriami tik provokuojantys veiksniai, vadinamieji trigeriai.
„Migrena būna dviejų tipų – su aura ir be auros. Migreną su aura nesunku atskirti nuo kitų galvos skausmų, nes prieš skausmą atsiranda laike kintantis mirgėjimas akyse, akipločio sutrikimas, kylantis tirpimas rankoje ar veide. Šie požymiai gali tęstis nuo kelių minučių iki pusvalandžio.
O migrena be auros skiriasi tuo, jog jos sukeltas skausmas yra vidutinis ar stiprus, dažniausiai vienpusis ir įprasti vaistai nuo skausmo ne visada jį numalšina. Žmonėms, kamuojamiems migrenos priepuolio, būna sunku susikaupti, pykina, norisi užsimerkti ir nejudinti galvos, dažniausiai savijauta pagerėja tik pamiegojus“, – teigia specialistė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

2 Atsakymai į “Gydytoja: „Migrena nėra išgydoma, tačiau galima ją kontroliuoti“”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*