Išmaniųjų technologijų amžius: kaip užkirsti kelią regos sutrikimams

Akių klinikos LIREMA akių ligų gydytoja mikrochirurgė Lolita Pošiūnienė.

Daugelis nebeįsivaizduojame savo gyvenimo be mobiliojo telefono ir galimybės būti pasiekiamam visur ir visada. Nevaržomai tuo naudojamės ir džiaugiamės šiame mažame įrenginyje sutalpinę kone visą savo gyvenimą, tačiau pamirštame, kad yra ir neigiama to pusė – visiškai nekontroliuodami savęs ir per daug laiko žiūrėdami į įrenginio ekraną galime pakenkti regai.
Kokią įtaką besaikis mobiliųjų telefonų naudojimas daro mūsų regėjimui ir kaip išsaugoti sveikas akis, pataria akių klinikos „Lirema“ akių ligų gydytoja mikrochirurgė Lolita Pošiūnienė.

Žmonių gyvenimo būdas sparčiai keičiasi ir eina koja kojon su vis didesniu išmaniųjų technologijų naudojimu, todėl ne veltui visame pasaulyje pastebimos regos sutrikimų paplitimo tendencijos.
Anot Pasaulio sveikatos organizacijos, 2019 metais globaliai beveik 5 milijardai žmonių skundėsi tokiais regos sutrikimais ir ligomis, kaip katarakta, glaukoma, diabetinė retinopatija, trumparegystė ir kitomis ligomis. Ypač didelę dalį šio skaičiaus – net 2,6 milijardo – sudarė pastarasis regos sutrikimas.
Prognozuojama, kad 2030 metais trumparegių skaičius pasaulyje pasieks 3,5 milijardo, o šį sutrikimą turinčiųjų gretos sparčiai auga ne tik kitose pasaulio šalyse, bet ir Lietuvoje – akių ligų gydytojai pastebi padidėjusį trumparegių pacientų srautą.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Karolina Kotryna Petrauskaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*