- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Kodėl mieste šienligė piktesnė?

Galite bandyti ir patys spėlioti, kokių augalų žiedadulkės jums sukelia varginančią alergiją – šienligę. Tačiau daug greičiau tai sužinosite ir tikslų atsakymą gausite atlikę kraujo tyrimą.
Net kas trečias mieste užaugęs asmuo turi alergiją žiedadulkėms, be tik kas dešimtas – gyvenantis kaime. Šie danų mokslininkų atlikto tyrimo duomenys daug ką galėjo nustebinti. Tačiau dabar nustatyta, kad mieste šienligės riziką didina ir oro užterštumas.
Paaiškėjo, kad padidėjęs anglies dioksido kiekis miestuose augalus „veda iš proto“. Todėl jie beria gausesnius žiedadulkių debesis. Be to, tarp pastatų susidaro dar didesnė žiedadulkių koncentracija. Situaciją paaštrina ir kietosios dalelės.
Daugiausia žiedadulkių paprastai sklando gegužės mėnesį. Tuomet žydi beržai, gluosniai, klevai, ąžuolai, skleidžiasi žolynai. Kuo ilgiau žmogus kontaktuoja su savo alergenais, tuo didesnė tikimybė organizmui įsijautrinti.
Įkvėpęs alergiją sukeliančių žiedadulkių žmogus suserga per 5–15 min. Prasideda sloga, nosies gleivinė užburksta, kosėjama, parausta bei ašaroja akys. Dažnai užklumpanti alergija vėliau gali komplikuotis bronchine astma. Todėl labai svarbu laiku išsiaiškinti savo alergenus. Po to reikia imtis būtinų apsaugos priemonių arba gydytis.
Kokios žiedadulkės sukelia alergiją, lengva sužinoti atlikus kraujo tyrimą. „Medicina practica“ laboratorijoje įkvepiamų alergenų tyrimų paletėms yra specialiai atrinkti aktualiausi mūsų aplinkoje augalai.
Šienlige sergantys žmonės turėtų būti atidesni ir maisto produktams, nes galima žiedadulkių ir maisto kryžminė reakcija. Kraujo tyrimas gali atskleisti ne tik įvairius įkvepiamus, bet ir maisto alergenus.

AKCIJA! Dabar su didele nuolaida atlikite alergijos tyrimus MEDICINA PRACTICA laboratorijoje Vilniaus g. 2, tel. 350 63. Iš anksto registruotis nereikia. Tyrimus geriau atlikti nevalgius. Akcija – iki gegužės pab. Aukščiausi kokybės standartai. Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt

Sut.13/17