Kovai su pavojingomis infekcijomis – Mažeikių rajono gyventojams nemokami tyrimai

Iki lapkričio mėnesio pabaigos mažeikiškiai gali nemokamai išsitirti „Medicina practica“ laboratorijoje jau ne tik dėl lytiškai bei per kraują plintančių itin pavojingų infekcijų, bet ir atlikti pažangius klastingosios tuberkuliozės tyrimus. Tokias dvi prevencines programas organizuoja Mažeikių rajono savivaldybė.

Sifilis, ŽIV, hepatitai B ir C, tuberkuliozė – šios mirtinai pavojingos infekcijos užklumpa įvairios socialinės padėties žmones. Daugybė užsikrėtusiųjų iš pradžių net neįtaria, kad nešioja sunkios ligos užkratą. Čia į pagalbą ateina šiuolaikiniai kraujo tyrimai. Jie tiksliai parodo, ar kilo grėsmė sveikatai.
„Medicina practica“ laboratorija dalyvauja Mažeikių rajono savivaldybės sveikatos profilaktikos programose. Tai padeda ne tik išsiaiškinti ir laiku pradėti gydyti lytiškai bei per kraują plintančiomis ligomis užsikrėtusius mažeikiškius, bet ir leidžia užkirsti kelią infekcijoms rajone plisti. Štai pernai nemokamų kraujo tyrimų akcijos metu nustatyta net 3 ŽIV, 10 sifilio, 17 hepatito C teigiamų reikšmių, kurių padaugėjo lyginant su 2016 metais.
Pagal dar vieną prevencinę programą šiemet galima nemokamai atlikti modernų kraujo tyrimą ir dėl tuberkuliozės, kurią Pasaulinė sveikatos organizacija pripažino mirtinai pavojinga infekcija.
Iki šiol profilaktinės patikros vykdavo atliekant tuberkulino (Mantu) mėginius ir plaučių fluorogramas. Vis tik tokie tyrimai nėra specifiški, pernelyg dažnai suklaidina. Dabar Mažeikių rajono gyventojai jau gali pasinaudoti šiuolaikišku IGRA (kvantiferono) tyrimu, kuris tuberkuliozę leidžia nustatyti itin tiksliai.
Naujausiais duomenimis, Lietuvoje sergamumo tuberkulioze rodiklis yra daugiau kaip keturis kartus didesnis nei vidutinis Europos Sąjungoje. Tačiau daug šios klastingos ligos atvejų laiku nediagnozuojama. Svarbu žinoti, kad latentinė tuberkuliozė nerodo simptomų, bet ją lengviau gydyti nei aktyvią šios ligos formą.

Nemokami tyrimai – skaičius yra ribotas! Pirmenybė tikrintis sveikatą yra teikiama sveikatos priežiūros įstaigose dirbantiems ir darbingo amžiaus žmonėms. Tyrimus atlikite iki 2018 m. lapkričio mėn. 30 d. MEDICINA PRACTICA laboratorijoje Vilniaus g. 2, tel. (8 443) 350 63, iš anksto registruotis nereikia. Informacijos apie vykdomas akcijas teirautis nurodytu telefonu.

Sut. 3/18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*