Laboratorijos nespėja tirti ėminių iš mobilių patikros punktų

Nuotrauka iš SAM archyvo

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šeštadienį pranešė, kad siekiant subalansuoti paimtųjų ėminių ir atliktų tyrimų kiekius, dviem dienoms – balandžio 5–6 dienomis – trumpinamas mobilių punktų darbo laikas.

Neleidžia laboratorijų pajėgumai

SAM pranešime teigiama, kad siekdama ištirti kuo daugiau žmonių dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), buvo sukurtas platus mobilių punktų tinklas. Tačiau laboratorijų pajėgumų didinimas tiesiogiai ir beveik vien tik susijęs su technologijomis, o jas prognozuoti yra gerokai sudėtingiau nei suburti žmones veiklai naujame mobiliame punkte.
Dėl šios priežasties vis dar išlieka tyrimo laukiančių ėminių „perviršis“, t. y. ėminių buvo paimta daugiau, nei tuo metu laboratorijos galėjo jų ištirti.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį pranešė, kad kai kurių mobiliųjų patikros punktų darbas dėl susikaupusių neištirtų mėginių bus ribojamas.
Nors laboratorijos tyrimų apimtis padidino iki 2,8 tūkst. per parą, išaugus ir ėminių skaičiui, neištirtų mėginių padaugėjo maždaug tūkstančiu – iki 3,2 tūkstančio. O juk ir ėminių galiojimo laikas ribotas.

Rezultatų laukia daugiau nei pusė tiriamųjų

Mažeikiškiai atlikti tyrimo dėl COVID-19 vyksta į Telšių mobilų patikros punktą. Šiame punkte, kuris pradėjo veikti kovo 24 d., jau paimta daugiau nei pusė tūkstančio mėginių (534). Penktadienį Telšių mobiliajame punkte mėginiai paimti iš 45 asmenų. 17 iš jų – Telšių rajono gyventojai, 6 – Plungės, 20 – Mažeikių, 2 – Rietavo.
Kaip rodo Telšių rajono savivaldybės duomenys, rezultatų dėl COVID-19 tebelaukia daugiau nei pusė ėminius atidavusių keturių savivaldybių gyventojų. Penktadienį buvo gauti 236 tyrimų rezultatai iš laboratorijai anksčiau pateiktų 489.
Tą dieną buvo gauti ir du nauji teigiami koronaviruso tyrimų atsakymai – vienas atvejis nustatytas Mažeikių rajono gyventojui, antras – Telšių rajono.

Turi kreiptis į šeimos gydytoją

SAM informavo: sekmadienį ir pirmadienį gyventojai, nerimaujantys dėl savijautos ir pajutę viršutinių kvėpavimo takų peršalimo simptomus, raginami kreiptis į savo šeimos gydytoją.
Numatoma, kad nuo antradienio visi mobilūs punktai sėkmingai tęs darbą. „Tikime, kad laboratorijose dirba profesionalūs žmonės, kurie parengs laboratorijų įrangą didesnės apimties darbui“, – teigiama SAM pranešime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*