Medikų išvada: mėnesį kūdikis buvo maitintas tik arbata

Mažeikių ligoninės vaikų ligų skyriuje gydomam mėnesio amžiaus Irmantui (vardas pakeistas) nustatyta diagnozė – hipotrofija, t.y. nepakankamas maistinių medžiagų kiekis organizme. Medikų nuomone, vaikas visą mėnesį buvo maitinamas tik arbata.
KUO MAITINO – NEŽINO
Vaikų ligų skyriaus vedėja Rita Lidžiūtė pasakojo, kad praėjusį savaitgalį Tulnikiuose gyvenanti moteris kreipėsi į medikus dėl to, kad jos vaikas nepriauga svorio: mėnesio amžiaus kūdikis svėrė vos du kilogramus ir keturis šimtus gramų.
Atlikus visus tyrimus nustatyta, kad Irmantas niekuo neserga, jis tiesiog nepakankamai maitinamas.
Paklausta, kuo vaiką maitina, mama negalėjo tiksliai pasakyti. Aiškino, kad vaiką maitinanti vaikams skirtu maistiniu mišiniu. Į klausimą, kaip jį ruošia, mama atsakė kaskart perskaitanti ant mišinio esančią instrukciją.
„Negi kaskart ruošdama mišinį mama vis skaito instrukciją ir per mėnesį nesugebėjo išmokti tą daryti be skaitymo?“ – abejodama mamos žodžiais stebėjosi gydytoja R. Lidžiūtė.

VAIKĄ TEKO PRAUSTI
Irmantą pradėjus maitinti, medikai įsitikino, kad jis sugeba iš buteliuko per čiulptuką traukti tik arbatą. Abejonės išsisklaidė – vaikas iki tol buvo maitinamas tik skysčiais, greičiausiai, gydytojų nuomone, arbatomis.
Visko mačiusius ligoninės darbuotojus pašiurpino ir vaiko išvaizda: jis buvo pilkai mėlynos spalvos, kol įgavo natūralią kūno spalvą, teko jį nemažai prausti.
Medikų žodžiais, vaiko kūnas priminė tik per televizorių matytus vaizdus žmonių iš koncentracijos stovyklos.

PRIAUGO TRIS ŠIMTUS GRAMŲ
Be šio kūdikio, dar dvi ikimokyklinio amžiaus mergaites auginanti mama likti ligoninėje slaugyti savo kūdikio nepanoro. Gydytoja R. Lidžiūtė sakė, kad vaiko mama ir dabar savo atžalos buvo atėjusi pažiūrėti tik keletą kartų ir labai trumpam. Skyriaus vedėja stebisi, kad iki šiol niekas iš seniūnijos, socialinių darbuotojų nesusidomėjo kūdikį auginančia šeima. Nešiodama kūdikį motina nė kartą nesikreipė į gydytojus, nesilankė moterų konsultacijoje.
Šiuo metu medikai mažylį maitina kas dvi valandas ir tik ribotais kiekiais, kad organizmas priprastų prie maisto ir neatsirastų komplikacijų.
Vakar vaikas jau svėrė 2 kilogramus ir septynis šimtus gramų. Gydytoja R. Lidžiūtė džiaugėsi, kad jis ligoninėje priaugo tris šimtus gramų.

LIKIMĄ SPRĘS KOMISIJA
Ligoninėje medikai kūdikį gali laikyti tik dešimt dienų. Gydytoja sakė apie šį faktą pranešusi Savivaldybės administracijos vaiko teisių apsaugos skyriui, kuris ir turės nuspręsti tolesnį vaiko likimą.
Vaikų teisių apsaugos skyriaus vyresnioji specialistė Virginija Liatukienė sakė, jog tokių faktų, kad tėvai marintų vaikus badu, pasitaiko ypač retai.
Bent jau praėjusiais metais tokių atvejų, pasak specialistės, nepasitaikė. Artimiausiu metu žadama apsilankyti Irmanto šeimoje, susipažinti su esama situacija, o vėliau komisija spręs, ar vaikas gali likti šeimoje.

ŠEIMA PAŽĮSTAMA
Reivyčių seniūnijos socialinė darbuotoja Emilija Šiurylienė sakė žinanti tą šeimą. Ką nors blogo apie ją E. Šiurylienė negalinti pasakyti. Mama, pasak jos, augusi nekokioje šeimoje, bet pati pagal išgales yra tvarkinga, savo vaikais rūpinasi. Su Leckavos bendruomenės slaugytoja ne kartą lankėsi toje šeimoje, bet nieko blogo sakė nepastebėjusios. Darbuotoja atsargiai teigė, kad mama negirtaujanti.
Leckavos bendruomenės slaugytoja Lina Gaudutienė sakė, kad Irmantą stebėjusi nuo liepos 1 dienos, kai pradėjo dirbti. Kad vaikas yra hipotrofiškas, pastebėjusi jau iškart. Ji ir pasiūlė mamai nuvažiuoti į ligoninę pasikonsultuoti su medikais, pati važiavo kartu.
Gultis į ligoninę slaugyti vaiko, pasak slaugytojos, Irmanto mama atsisakė, kadangi neturi kur palikti dviejų savo dukrų.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.
Irmantui (antrame plane) – mėnuo, o šalia jo paguldytam normaliai augančiam kūdikiui – dar tik dvylika parų.

One Reply to “Medikų išvada: mėnesį kūdikis buvo maitintas tik arbata”

  1. Avent parašė:

    Ir kaip žmonės susigalvoja tokių nesamonių?? Aš pati buvau nelabai patenkinta maitindama savi vaikelį pieno mišinukais, tačiau laikui bėgant pradėjau gaminti neužtektinai pieno jam ir jo trūgdavo. Todėl tokį sprendimą ir priėmiau. Galvojau, kad jis neužaugs toks stiprus ir sveikas koks turėtų būti, tačiau klydau. Žmonėms gal reikia į kokius kursus pavaikčioti, jei nežino kuo kūdikis yra maitinamas. Absurdas visiškas. Žinau, kad skausmas ir visa kita būna maitinant vaikelį, bet šiais laikais ir kitų būdų tai išspręsti yra…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*