Norintiesiems prekiauti valgomomis puokštėmis reikalinga veiklos registracija

Nuotrauka iš vmvt.lt archyvo

Iš įvairių vaisių, uogų, saldumynų, taip pat sūrio ar mėsos gaminių, skirtingų prieskoninių žolelių ir daržovių gaminamos puokštės pastaruoju metu yra tapusios itin praktiška ir originalia dovana bei populiaria veikla, kuria galima užsiimti ir namų virtuvėje. Valgomąsias puokštes savo namuose galima ne tik gaminti, bet ir parduoti kitiems, tačiau Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai atkreipia šia veikla norinčiųjų užsiimti dėmesį, kad jai taip pat galioja bendrieji maisto saugą, kokybę ir higieną reglamentuojantys teisės aktų reikalavimai.

Privaloma laikytis higienos

Gaminantiems maistą namuose nedideliais kiekiais ir norintiems jį parduoti asmenims nėra būtina įsirengti atskirų patalpų, tačiau laikytis tinkamos asmens higienos privaloma. Taip pat svarbu tinkamai sandėliuoti žaliavas ir produktus, juos ženklinti. Tiesa, šie supaprastinti reikalavimai taikomi tik fiziniams asmenims, kurie pagamintą produkciją tiekia tiesiogiai galutiniams vartotojams.
Be to, pasak maisto saugą kontroliuojančių specialistų, tokiam smulkiam namų verslui skirtas maistas negali būti laikomas kartu su asmeniniam vartojimui skirtu maistu ar maisto produktais, jis privalo būti apsaugotas nuo mikrobinės ir fizinės taršos iki patiekimo galutiniam vartotojui.

Priskiriamos užkandžių grupei

Norint vykdyti tokią veiklą, pirmiausia reikia kreiptis į VMVT teritorinį departamentą pagal vykdomos veiklos vietą ir užregistruoti savo, kaip maisto tvarkymo subjekto, veiklą. Dėl veiklos registracijos į VMVT galima kreiptis tiek tiesiogiai, tiek ir nuotoliniu būdu – el. paštu arba per Integraliąją maisto ir veterinarijos informacinę sistemą (IMVIS) https://imvis.vmvt.lt/ ir pateikti reikalingus dokumentus (t. y. prašymą, maisto tvarkymo proceso aprašymą, patalpų, kuriose planuojama tvarkyti maisto produktus, planą ir pan.). Registracija užtrunka iki 5 darbo dienų, yra nemokama ir vykdoma be išankstinio patikrinimo. Valgomos puokštės priskiriamos nedidelių užkandžių grupei, paruoštų valgių ir patiekalų gamybai (C10.85).

Gali užtraukti baudą

Norint detaliau pasikonsultuoti ar pasitarti su VMVT specialistais dėl šios veiklos įregistravimo, taip pat ir kitais aktualiais klausimais, tą galima padaryti kreipiantis el. paštu klausimai@vmvt.lt, nemokamu telefonu 8 800 40 403 arba užpildant užklausos formą VMVT interneto svetainėje.
Specialistai įspėja – tuo atveju, kai fiziniai ar juridiniai asmenys, užsiimantys valgomų puokščių gamyba ir tiekimu rinkai, nėra registruoti, yra laikoma, kad veiklą jie vykdo nelegaliai ir tai gali užtraukti administracinę atsakomybę.

Parengta pagal VMVT pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*