Skiepai nuo pneumokokinės infekcijos – tik po liūdnų naujienų?

Nuotrauka iš medicinosgidas.lt

Kitąmet daugiau žmonių galės nemokamai skiepytis nuo pneumokokinės infekcijos – papildytas rizikos grupėms priklausančių asmenų, kurie gali būti skiepijami valstybės lėšomis, sąrašas.
Medikų teigimu, mažeikiškius skiepytis labiau skatina ne profilaktiniai pašnekesiai, o žiniasklaidos pranešimai apie tragiškas šios infekcinės ligos pasekmes – mirties atvejus.

Vakcina visam gyvenimui

Specialistai primena, kad pneumokokinė infekcija – ūmi bakterinė infekcija, kuria užsikrečiama oro lašeliniu būdu per kvėpavimo takų sekretus, esant glaudžiam kontaktui su sveiku pneumokokų nešiotoju arba sergančiuoju pneumokokine infekcija. Pneumokokai gana ilgai išlieka gyvybingi aplinkoje, tačiau per aplinkos daiktus neplinta.
S. pneumoniae yra vienas iš daugelio mikroorganizmų, sudarančių normalią žmogaus nosiaryklės florą. Pneumokokų nosiaryklėje nešiotojai yra apie 40–60 proc. mažų vaikų, 6–10 proc. paauglių ir 3–4 proc. suaugusiųjų.
Efektyviausia apsisaugojimo priemone nuo šios infekcijos yra skiepai. Vakcinacija nuo ligos sukėlėjo žmogų saugo visą gyvenimą.

Skiepytis neskubama

Pasak šeimos gydytojos Virginijos Bielskytės, pneumokokinė infekcija yra pavojinga dažnai sergantiems, kamuojamiems lėtinių ligų, nusilpusią imuninę sistemą turintiems suaugusiems žmonėms ir vaikams.
Pašnekovė pastebi: gyventojų susidomėjimas galimybe pasiskiepyti padidėja tada, kai viešojoje erdvėje pasklinda informacija apie mirties nuo meningokoko, pneumokoko atvejus.
Kai kalbama apie galimybę pasiskiepyti nemokamai, pacientų susidomėjimo ar sujudimo nejaučiama.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*