Stabdykite alergiją: trys svarbūs žingsniai

Norėtumėte įkvėpti atgimstančios gamtos kvapų, bet… nosis užkritusi, byra ašaros, kamuoja kosulys ar net išbėrė odą. Tai gali reikšti, kad jus užklupo alerginė sloga (šienligė). Dabar lengviau išsiaiškinti, kokių alergenų turite saugotis – atlikite kraujo tyrimą.
Kuo ilgiau žmogus kontaktuoja su savo alergenais, tuo didesnė tikimybė organizmui įsijautrinti. Todėl geriau paskubėti žengti tris svarbius žingsnius.
Pirmiausia atkreipkite dėmesį į šienligės atsiradimo laiką. Neretai tai padaryti lengva – žmonės įsidėmi, kada jie nuolat sunegaluoja. Atskirkite alerginę slogą nuo peršalimo, nes jų simptomai labai panašūs. Be to, išsiaiškinkite, ar neturite augalų žiedadulkėms alergiškų artimųjų.
Įtarėte, kad tikroji negalavimų priežastis yra alergija, bet abejojate dėl jos kilmės? Tuomet ženkite antrą svarbų žingsnį: tiksliai nustatykite savo alergeną. Tai galima padaryti ištyrus kraują modernioje laboratorijoje.
Lietuvos specialistų sudarytose įkvepiamų alergenų paletėse daugiausiai dėmesio skiriama medžių, žolių bei javų žiedadulkėms. „Medicina practica“ laboratorijos akcijų „Sveikink pavasarį be alergijos!“ rezultatai rodo, kad pavasarį bene daugiausiai problemų sukelia lazdynų ir beržų žiedadulkės.
Beje, dauguma alergiškų pacientų yra jautrūs kelioms augalų rūšims. Be to, net 70–80 proc. žiedadulkėms alergiškų pacientų yra jautrūs ir daržovėms, vaisiams. Paėmus kraujo galima saugiai nustatyti ne tik įkvepiamus, bet ir maisto alergenus.
Paskutinis alergijos kontrolės etapas: venkite bet kokio kontakto su nustatytais alergenais. Kitas variantas – gerti vaistus, rinktis imunoterapiją, naudoti kitas terapines priemones.
AKCIJA iki gegužės pabaigos! -5 Eur nuo kiekvienos alergenų paletės, + NEMOKAMAS KRAUJO PAĖMIMAS „Medicina practica“ laboratorijoje Vilniaus g. 2, tel. 350 63. Iš anksto registruotis nereikia. Tyrimus geriau atlikti nevalgius. Daugiau informacijos: www.medicinapractica.lt

 

Sut.3/18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*