Su gydymo įstaigų vadovais aptarti aktualūs klausimai

Į pasitarimą savivaldybėje atvyko ne visų kviestų įstaigų vadovai. Kristinos Raudonienės nuotr.

Į Savivaldybėje vykusį pasitarimą buvo pakviesti pirminės sveikatos priežiūros įstaigų vadovai. Jo metu apsitarta aktualiausiais klausimais, pasiaiškinta, kaip šiose įstaigose veikia elektroninės sveikatos sistema, ar rašomi elektroniniai receptai.
Neapeita ir smurto prieš vaikus problema. Savivaldybės atstovai paprašė informuoti apie pastebėtus galimus smurto atvejus.  

Sveikatos priežiūros įstaigos kasmet turi galimybę teikti paraiškas ir gauti finansavimą iš Sveikatos rėmimo specialiosios programos. Praėjusiais metais šios programos fondas sudarė apie 320 tūkstančių eurų, kurio, anot Savivaldybės vicemerės Irenos Macijauskienės, liūto dalis atiteko gydymo įstaigoms. Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė patikslino: iš 55 finansuojamų programų 22 vykdė būtent tokios įstaigos.
Įstaigos džiaugiasi galimybe šiek tiek pasigerinti finansinę padėtį. Pavyzdžiui, Sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis Mažeikių ligoninė ruošia gydytojus rezidentus, taip pat ligoninės gydytojai ir slaugytojai kėlė kvalifikaciją, buvo remiami ginekologiniai tyrimai, keturias programas vykdė Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centras ir kt.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*