- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Šulinių vandens užterštumas mažėja

Tyrimų rezultatai rodo, kad nitratais užterštų šulinių rajone mažėja. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pernai, kaip ir ankstesniais metais, mūsų rajone buvo tiriamas šachtinių šulinių vanduo, kurį maistui naudoja nėščios moterys ir kūdikiai. Tyrimų rezultatai rodo, kad nitratais užterštų šulinių rajone mažėja.
Visuomenės sveikatos centro duomenimis, per pastaruosius penkerius metus mūsų savivaldybėje nebuvo registruota apsinuodijimo nitratais ir nitritais atvejų.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Mažeikių skyrius, vykdydamas apsinuodijimų nitritais ir nitratais profilaktiką, nemokamai organizuoja šachtinio šulinio vandens, kurį maistui naudoja nėščiosios ar kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, cheminį tyrimą azoto grupės junginių – nitritų ir nitratų – kiekiui nustatyti.
2017-aisiais Mažeikių rajono savivaldybėje buvo ištirti 47 šachtiniai šuliniai, esantys Mažeikių miesto bei apylinkės, Židikų, Šerkšnėnų, Reivyčių, Viekšnių, Laižuvos, Tirkšlių, Sedos seniūnijose.
Keturių (9 proc.) ištirtų šachtinių šulinių vandens kokybė neatitiko reikalavimų – mėginiuose buvo nustatyta didesnė nei leidžiama nitratų koncentracija. Teisės aktais nustatytų reikalavimų geriamam vandeniui neatitiko mėginiai iš Krakių, Troškučių, Rubikų bei Pocaičių kaimuose esančių šulinių.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.