SVARBU IŠ UŽSIENIO GRĮŽUSIEMS Į LIETUVĄ

Didėjant grįžtančių iš užsienio srautui, norime priminti, ką turi padaryti į Lietuvą grįžę asmenys, kad galėtų gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.
Būtina įsidėmėti, kad deklaravus išvykimą iš Lietuvos, asmuo yra išbraukiamas iš Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registro, todėl duomenys apie jo prisirašymą prie pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros įstaigos yra automatiškai panaikinami. Vėl deklaravus gyvenamąją vietą Lietuvoje, svarbu iš naujo prisirašyti prie pirminės ambulatorinė sveikatos priežiūros įstaigos, tai yra iš naujo pasirinkti šeimos gydytoją.
Taip pat būtina įsidėmėti, kad asmens, deklaravusio išvykimą į užsienį, kompensuojamųjų vaistų pasas automatiškai paskelbiamas negaliojančiu. Toks asmuo, grįžęs ir vėl deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvoje, turi nuvykti į asmens sveikatos priežiūros įstaigą (jei jis apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu) ir paprašyti pakeisti seną kompensuojamųjų vaistų pasą į naują.
Rūpimus klausimus visi gyventojai gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88 888.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Sut. Nr. ŪKS-30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*