Toliau bus didinamas rūkalų akcizas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Seimas po svarstymo pritarė Akcizų įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma nustatyti trejų metų akcizų didinimo planą cigaretėms, cigarams bei cigarilėms ir rūkomajam tabakui: cigaretėms – kasmet vidutiniškai po 6 proc., cigarams bei cigarilėms – kasmet vidutiniškai po 14 proc., rūkomajam tabakui – kasmet vidutiniškai po 14 proc.
Taip pat numatoma reglamentuoti akcizų taikymą kaitinamojo tabako produktams (taikyti 68,6 euro už kilogramą tabako akcizų tarifą), nustatyti akcizus elektroninių cigarečių skysčiams, kurie iš esmės laikytini apdoroto tabako pakaitalais, kartu įvertinus ir kitų Europos Sąjungos valstybių narių praktikoje taikomą apmokestinimą, nustatant šiam produktui 0,12 eurų mililitrui akcizo tarifą.
Kaip rašoma projekto aiškinamajame rašte, dėl mokestinių veiksnių cigarečių pakelis (kuriame yra 20 vnt. cigarečių) vidutiniškai galėtų pabrangti apie 0,11 euro (pakelis pigiausių cigarečių – 0,15 euro), atitinkamo svorio cigarilių pakelis (kuriame yra 10 vnt. cigarilių) – apie 0,12 euro, o 30 gramų rūkomojo tabako – apie 0,30 euro.
Pakeitimams po svarstymo pritarė 79 Seimo nariai, nė vienas nebalsavo prieš, 16 parlamentarų susilaikė.

Parengta pagal LR Seimo kanceliarijos pranešimą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*