Vitamino D stygius – pavojus psichikai

Dabar paprasta pasitikrinti, ar netrūksta saulės vitamino – tereikia atlikti kraujo tyrimą. Tuomet bus aišku, ar būtina gerti vitamino D papildus ir kiek jų reikia.
Vitamino D svarba mūsų sveikatai yra žymiai didesnė nei kova prieš gripą ar kvėpavimo takų infekcijas; tai yra svarbiau net už kaulų stiprinimą. Beveik nėra organų, kuriuose nebūtų šio saulės vitamino. Todėl jo pritrūkus rizikuojame savo sveikata. Ypač tai svarbu šaltuoju sezono metu, kai matome mažai saulės, iš kurios gauname 80–90 proc. mums būtino vitamino D.
Mokslininkai įspėja, kad šio vitamino stygius gali auginti įvairių psichikos ligų riziką. Pavyzdžiui, hipokampas ir kitos smegenų dalys, reguliuojančios mūsų nuotaiką, turi vitamino D receptorius. Todėl saulės vitamino stygius gali daugiau nei 2 kartus padidinti depresijos tikimybę.
Pastebėta, kad net ir šiek tiek trūkstant vitamino D suaugusiųjų silpnaprotystės rizika padidėja 53 proc., o kai jo stinga labai daug – net 125 proc. Turintiesiems šio hormono deficitą du kartus dažniau diagnozuojama šizofrenija, auga Alzheimerio ligos tikimybė. Mokslininkai toliau aiškinasi, koks ryšys sieja saulės vitaminą ir psichikos ligas.
Be to, vitaminas D taip pat labai svarbus siekiant išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto, bronchinės astmos, net kai kurių vėžinių susirgimų, autoimuninių ligų ir kt.
Nustačius vitamino D stygių, reikėtų vartoti gydytojo nustatytas papildų dozes. Tokiu atveju taip pat patariama reguliariai išsitirti vitamino D koncentraciją kraujyje, nes perdozuoti papildų yra pavojinga sveikatai.

AKCIJA – pigiau atlikite vitamino D (25 OH) tyrimą MEDICINA PRACTICA laboratorijoje Vilniaus g. 2, tel. 350 63. Prieš tyrimą būtina bent 12 val. nevalgyti. Iš anksto registruotis nereikia. Akcija – iki kovo pab. Aukščiausi kokybės standartai. Interneto svetainė: www.medicinapractica.lt

Sut.13/17

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*